Gvardiola futbolchilarning kuchiga ishonishni va yo‘qotadigan narsalarni kamligini ta’kidladi
Manchester Siti klubi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Chempionlar Ligasi yarim finaliga chiqish uchun o‘tkaziladigan javob uchrashuvi oldidan muhim fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z jamoasining ruhiy holati va futbolchilarning psixologik tayyorgarligi haqida gapirarkan, ularning yetuk odamlar ekanligini ta’kidladi. Gvardiola so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar yuqori maosh oladigan katta insonlardir va agar ular o‘z kuchlariga ishonmay tursa, bu shaxsiy muammolaridir.
Bunday vaziyatda ular maydonga chiqmasdan uylarida qolishlari ham mumkin edi. Biroq, murabbiy o‘z jamoasi a’zolarini imkoniyatdan to‘liq foydalanishga va harakat qilishga chaqirdi.
Uning aytishicha, yo‘qotadigan narsalarimiz juda kam va asosiysi – faoliyatni davom ettirishdir. Chempionlar Ligasi tarixida uchta gol ortda qolib, keyinchalik g‘alaba qozongan jamoa hali yo‘q.
Bu haqiqatni barcha futbol muxlislari yaxshi biladi. Shaharliklar birinchi o‘yinda Madridning Bernabeu stadionida uchta gol bilan mag‘lub bo‘lgan edi.
Endi ular o‘z uy maydonida bu katta farqni qoplash va raqib ustidan g‘alaba qozonishga harakat qiladilar. Uchrashuv 17-martdan 18-martga o‘tar kechasi, Toshkent vaqti bilan bir soatda boshlanadi.
Bu o‘yin muxlislar uchun uzoq kutilgan kambek imkonini taqdim etadi. Murabbiyning fikricha, bu bahsda jamoa ruhoni, o‘yin strategiyasi va qaytish imkoniyatlari eng katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Гвардиола подчеркнул, что футболисты должны верить в свои силы и иметь мало того, что можно потерять
Главный тренер клуба «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказал важные мысли перед ответным матчем за выход в полуфинал Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говоря о моральном состоянии своей команды и психологической подготовке футболистов, он подчеркнул, что они являются зрелыми людьми. По словам Гвардиолы, футболисты — это взрослые люди с высокими зарплатами, и если они не верят в свои силы, то это их личная проблема.
В такой ситуации они могли бы даже остаться дома и не выходить на поле. Однако тренер призвал своих подопечных максимально использовать возможности и действовать.
По его словам, у нас очень мало того, что можно потерять, и главное — продолжать борьбу. В истории Лиги чемпионов еще не было команды, которая проигрывала с разницей в три мяча и затем одерживала победу.
Этот факт хорошо знают все футбольные болельщики. «Горожане» в первом матче проиграли на стадионе «Сантьяго Бернабеу» в Мадриде со счетом три мяча.
Теперь они постараются на своем домашнем поле восполнить этот большой разрыв и одержать победу над соперником. Матч начнется в ночь с 17 на 18 марта, по ташкентскому времени в один час.
Эта игра дает болельщикам долгожданную возможность для камбэка. По мнению тренера, в этом матче решающее значение будут иметь командный дух, игровая стратегия и шансы на возвращение.