Pep Gvardiola Niderlandiya terma jamoasi bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Yevropa futbol donyasida yana bir qiziqarli va kutilmagan yangilik paydo bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Angliyaning mashhur Manchester Siti klubi bosh murabbiyi Pep Gvardiola Niderlandiya milliy terma jamoasining kelajakda bosh murabbiyi etib tayinlanishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu yangilik futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Niderlandiya Qirollik Futbol Assotsiatsiyasi terma jamoa uchun yangi murabbiy izlash jarayonini jiddiy boshlab yubordi. Ispaniyaning El Nacional nashri taqdim etgan ma’lumotlarga asoslanib, federatsiya rahbariyati bir nechta bosqichdan iborat muzokaralar o‘tkazgan.
Ushbu jarayon natijasida so‘nggi uchrashuv Barselona shahrida bo‘lib o‘tgan va unda bir qator muhim savollar hal qilinishi rejalashtirilgan. Muloqotlar davomida Gvardiolaning ismi eng asosiy nomzod sifatida ajralib chiqdi.
Niderlandiya futbol mutasaddilari uning hozirgi jamoasi bilan shartnomasi qanchalik uzoq bo‘lmasin, kelajakda bu lavozimga kelishi mumkinligini hisobga olishmoqda. Gvardiolaning Angliya klubi bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Biroq, Niderlandiya rahbariyati uni o‘z safariga jalb etish uchun barcha imkoniyatlarni baholamoqda. Hozirda Niderlandiya terma jamoasini boshqarib kelayotgan Ronald Kuman yaqin vaqtlarda o‘z lavozimini tark etishga qaror qilgan edi.
Shu sababli federatsiya yangi mutaxassis qidirishni boshlagan edi. Dastlab bu lavozim uchun Erik ten Hag, Arne Slot va Peter Bos kabi taniqli murabbiylar ko‘rib chiqilgan edi.
Ularning hammasi o‘z tajribasi va natijalari bilan tanilgan mutaxassislar hisoblanadi. Hozirgi kunda esa barcha e’tibor Pep Gvardiolaga qaratilgan.
Agar kelishuv amalga oshsa, bu Yevropa futbolining eng nufuzli terma jamoalaridan biri uchun yangi va qiziqarli sahifaning boshlanishi bo‘ladi. Futbol muxlislari hozirdanoq bu o‘zgarish jamoa o‘yiniga qanday ta’sir qilishi va Gvardiola Niderlandiyaga o‘zining yagona uslubi qanday bo‘ladi, haqida qiziqish bilan gaplashmoqdalar.

В европейском футбольном мире появилась еще одна интересная и неожиданная новость. Об этом сообщает Zamin.uz.
Появились сообщения о том, что главный тренер известного английского клуба «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола может быть назначен главным тренером национальной сборной Нидерландов в будущем. Эта новость вызвала большой интерес среди футбольных болельщиков.
По имеющимся данным, Королевская футбольная ассоциация Нидерландов серьезно начала процесс поиска нового тренера для сборной. Согласно информации, предоставленной испанским изданием El Nacional, руководство федерации провело переговоры, состоящие из нескольких этапов.
В результате этого процесса последняя встреча состоялась в городе Барселона, где планировалось решить ряд важных вопросов. В ходе переговоров имя Гвардиолы выделилось как основной кандидат.
Футбольные чиновники Нидерландов учитывают, что независимо от того, насколько длительным является его текущий контракт с командой, он может занять эту должность в будущем. Контракт Гвардиолы с английским клубом действует до 2027 года.
Однако руководство Нидерландов оценивает все возможности, чтобы привлечь его в свои ряды. В настоящее время Рональд Куман, который тренирует сборную Нидерландов, недавно принял решение покинуть свой пост.
Поэтому федерация начала поиск нового специалиста. Изначально на эту должность рассматривались такие известные тренеры, как Эрик тен Хаг, Арне Слот и Питер Бос.
Все они являются признанными специалистами, известными своим опытом и результатами. Сейчас же все внимание сосредоточено на Пепе Гвардиоле.
Если соглашение будет достигнуто, это станет началом новой и интересной страницы для одной из самых престижных национальных сборных европейского футбола. Футбольные болельщики уже с интересом обсуждают, как эти изменения повлияют на игру команды и каким будет уникальный стиль Гвардиолы в Нидерландах.