Bugun, 17 mart kuni Yevropa Chempionlar Ligasi 2025/2026 yilgi mavsumining 1/8 final javob o‘yini bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Angliyaning “Chelsi” hamda Fransiyaning “PSJ” klublari o‘zaro kuch sinashadi. Uchrashuv Londondagi mashhur “Stemford Brij” stadionida tashkil etiladi.
Bosh hakam sifatida Slavko Vinchich tayinlangan. O‘yin Toshkent vaqti bilan soat 01:00da boshlanadi.
Muxlislar uchun qiziqarli va hayajonli futbol namoyishi kutilmoqda. “Chelsi” va “PSJ” klublari o‘rtasida ko‘p bor o‘yinalgan.
So‘nggi beshta o‘yinning natijalari quyidagicha: 11 mart 2026 yilda PSJ “Chelsi”ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi. 13 iyul 2025 yilda esa jahon chempionati finalida “Chelsi” PSJni 3:0 hisobida yutdi.
2016 yilning mart va fevral oylarida bo‘lib o‘tgan o‘yinlarda PSJ va “Chelsi” o‘rtasida teng kuchlar namoyon bo‘ldi. 2015 yil mart oyidagi o‘yinda esa jamoalar 2:2 hisobida durang o‘ynashdi.
Ma’lumot uchun, PSJ pley-off bosqichida ikki o‘yinning umumiy hisobida “Monako”ni 5:4 hisobida mag‘lub etdi. “Chelsi” esa guruh bosqichida 16 ochko to‘plab, 6-o‘rinni egalladi.
Muxlislar bu o‘yinda katta hayajon va kuchli raqobatni ko‘rishi mumkin. Har ikki jamoa ham pley-off bosqichida g‘alaba qozonishga intiladi.

Сегодня, 17 марта, состоится ответный матч 1/8 финала Лиги чемпионов Европы сезона 2025/2026. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче встретятся английский клуб «Челси» и французский клуб «ПСЖ». Встреча пройдет на знаменитом стадионе «Стэмфорд Бридж» в Лондоне.
Главным судьей назначен Славко Винчич. Игра начнется в 01:00 по ташкентскому времени.
Зрителей ожидает интересный и захватывающий футбольный матч. Между «Челси» и «ПСЖ» было сыграно много встреч.
Результаты последних пяти матчей таковы: 11 марта 2026 года ПСЖ победил «Челси» со счетом 5:2. 13 июля 2025 года в финале чемпионата мира «Челси» выиграл у ПСЖ со счетом 3:0.
В матчах, прошедших в марте и феврале 2016 года, между ПСЖ и «Челси» наблюдалось равенство сил. В матче марта 2015 года команды сыграли вничью 2:2.
Для информации, ПСЖ в плей-офф по сумме двух игр обыграл «Монако» со счетом 5:4. «Челси» в групповом этапе набрал 16 очков и занял 6-е место.
Зрители могут ожидать большой азарт и сильное соперничество в этом матче. Обе команды стремятся к победе в плей-офф.