Yevropaning nufuzli musobaqasi bo‘lgan UEFA Chempionlar Ligasi doirasida navbatdagi bosqichga chiqqan "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta "Bayer"ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Murabbiy ta’kidlashicha, jamoa o‘yinni juda faol va ishonchli boshlagan. Londonlik futbolchilar maydonning deyarli barcha hududlarida xavfli vaziyatlar yaratib, raqibga bosim o‘tkazishgan.
Biroq raqib darvozabonining ishonchli harakatlari hisobni ochishni biroz kechiktirgan. Arteta so‘zlariga ko‘ra, o‘yinni yuqori darajada boshlashgan va har bir chiziqda ustunlikka ega bo‘lishgan.
Raqib posboni esa ularni o‘yinda ushlab turishga muvaffaq bo‘lgan. Oldinga chiqish uchun Eberechi Ezening haqiqiy mahorati zarur bo‘lganini ta’kidladi.
Ikkinchi bo‘limda jamoa yanada ishonchli o‘ynagan. Murabbiyning fikricha, Deklan Raysning faolligi va maydondagi ta’siri g‘alabani ta’minlashda muhim omil bo‘lgan.
Deklaning harakatlari jamoaga katta yordam bergan, uchinchi golni kiritish uchun yana bir nechta aniq imkoniyatlar yaratilgan. Umuman olganda, bu g‘alaba jamoaning mehnati va o‘yini natijasi ekanini ta’kidladi.
Shu tariqa, "Arsenal" ishonchli o‘yin ko‘rsatib, chorak finalga yo‘l oldi. Endilikda ularni yanada jiddiy sinovlar kutmoqda.
Navbatdagi bosqichda ular "Sporting" jamoasi bilan uchrashadi. Bu natija "Arsenal"ning hozirgi formasi yuqori ekanini va katta maqsadlar sari ishonch bilan intilayotganini yana bir bor isbotladi.

Артета рассказал о активной игре Арсенала и вратаре соперника
Главный тренер команды "Арсенал", вышедшей в следующий этап престижного европейского турнира Лиги чемпионов УЕФА, Микель Артета поделился своими мыслями после матча с "Байером". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам тренера, команда начала игру очень активно и уверенно. Футболисты из Лондона создавали опасные моменты практически во всех зонах поля, оказывая давление на соперника.
Однако надежные действия вратаря соперника немного задержали открытие счета. По словам Артеты, они начали игру на высоком уровне и доминировали на всех линиях.
Вратарь соперника сумел удержать их в игре. Для выхода вперед потребовалось настоящее мастерство Эберечи Эзена.
Во втором тайме команда играла еще увереннее. По мнению тренера, активность и влияние Деклана Райса на поле стали важным фактором для обеспечения победы.
Действия Деклана значительно помогли команде, было создано еще несколько явных возможностей для забития третьего гола. В целом, эта победа является результатом труда и игры команды.
Таким образом, "Арсенал" показал уверенную игру и вышел в четвертьфинал. Теперь их ждут более серьезные испытания.
В следующем этапе они встретятся с командой "Спортинг". Этот результат еще раз подтвердил высокую форму "Арсенала" и уверенное стремление к большим целям.