Bu natija "Paris Saint-Germain" jamoasining Fransiyadagi dastlabki o‘yinda 5:2 hisobida g‘alaba qozonishi va keyin Stamford Bridj stadionida 3:0 hisobida g‘alaba qozonishi bilan yuzaga keldi. Umumiy hisobda "PSG" 8:2 bilan ustunlikka erishdi.
Bu mag‘lubiyat London klubi uchun Yevropa pley-off bosqichlaridagi eng katta mag‘lubiyatlardan biri bo‘ldi. Shuningdek, bosh murabbiy Liam Rozeniorning jamoani rivojlantirish borasidagi ishlariga yangi shubhalar tug‘ildi.
Bu haqda Goal.com sayti xabar berdi. O‘yinning boshida "Chelsi" jamoasi erta xato qildi.
Jamoaning yosh tarkibida noodatiy ravishda o‘ng qanot himoyasida o‘ynagan Mamadu Sarrning xatosidan Khvicha Kvaratskhelia samarali foydalanib, hisobni ochdi. "PSG" o‘yinni yuqori darajada nazorat qildi va Luis Enrike boshchiligida Yevropaning eng kuchli jamoalaridan biri ekanligini yana bir bor isbotladi.
Liam Rozenior uchun natijalar yomonlashib, unga bosim kuchaydi. Umid bilan boshlagan davri tezda yakunlandi.
"Chelsi" liga, ichki kuboklar va Yevropa musobaqalarida barqarorlikni ta’minlashda qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bosh murabbiyning birinchi o‘yinda Robert Sanchesni tarkibdan chetlatishi ham tanqid ostida qoldi, chunki uning o‘rniga maydonga tushgan Filip Yorgensen Parijdagi o‘yinda oxirgi daqiqalarda jamoaning mag‘lub bo‘lishiga sababchi bo‘ldi.
"PSG" uchun bu g‘alaba ingliz raqibiga qarshi yana bir marta o‘z kuchini ko‘rsatish bo‘ldi. "Chelsi" uchun esa bu mag‘lubiyat joriy yozda o‘tkazilgan Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati yutug‘ining chuqur muammolarni hal qilmagani haqida ogohlantiruvchi belgi bo‘ldi.
Endilikda ularning asosiy maqsadi kelasi mavsum Yevropa musobaqalarida ishtirok etish uchun yo‘llanma olishga qaratiladi. Manba: Goal.com

Команда "Челси" вылетела из Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот результат стал возможен после того, как команда "Пари Сен-Жермен" в первом матче во Франции одержала победу со счётом 5:2, а затем выиграла на стадионе Стэмфорд Бридж со счётом 3:0. В сумме "ПСЖ" одержал преимущество 8:2.
Это поражение стало одним из крупнейших в плей-офф европейских турниров для лондонского клуба. Кроме того, у главного тренера Лиама Розенйора возникли новые сомнения в работе по развитию команды.
Об этом сообщает сайт Goal.com. В начале игры команда "Челси" допустила раннюю ошибку.
Мамаду Сарр, который в молодом составе команды необычно играл на правом фланге защиты, ошибся, и Хвича Кварацхелия эффективно этим воспользовался, открыв счёт. "ПСЖ" контролировал игру на высоком уровне и под руководством Луиса Энрике ещё раз доказал, что является одной из сильнейших команд Европы.
Для Лиама Розенйора результаты ухудшились, и давление на него возросло. Надежды на успешное начало быстро закончились.
"Челси" испытывает трудности с обеспечением стабильности в лиге, внутренних кубках и европейских соревнованиях. Критике подверглось и исключение Роберта Санчеса из состава в первом матче главным тренером, так как Филип Йоргенсен, вышедший на его место, в матче в Париже в последние минуты стал причиной поражения команды.
Для "ПСЖ" эта победа стала очередным подтверждением своей силы против английского соперника. Для "Челси" это поражение стало предупреждающим знаком, что победа на клубном чемпионате мира, проведённом этим летом, не решила глубокие проблемы.
Теперь их главной целью станет получение путёвки для участия в европейских турнирах в следующем сезоне. Источник: Goal.com