Everton Husanovni sotib olish uchun katta mablag‘ to‘layotganini e’lon qildi
Ma’lumotlarga ko‘ra, Liverpul shahridagi "Everton" jamoasi rahbariyati futbolchini doimiy asosda o‘z tarkibiga qo‘shish uchun katta mablag‘ni to‘lashga tayyor ekanligini bildirmoqda. Ushbu reja klubning sobiq yetakchilaridan biri Jerrad Brantueyt boshqa jamoalarga o‘tib ketishi bilan bog‘liq bo‘lib, undan keladigan mablag‘lar aynan Husanovni sotib olishga yo‘naltirilishi kutilmoqda.
Agar to‘liq transfer amalga oshirish qiyin bo‘lsa, "Everton" futbolchini ijara asosida olish variantlarini ham ko‘rib chiqmoqda. Biroq, "Manchester Siti" buning uchun dastlab Jek Grilishning kelajagi bo‘yicha aniq qaror qabul qilinishini kutmoqda.
Shu bilan birga, liga vakillaridan biri bo‘lgan "Bornmut" klubi ham himoyachimizni ijaraga olishga qiziqish bildirmoqda. Ular jamoa tarkibini mustahkamlash va rotatsiyani kuchaytirish maqsadida Husanovning taktik universalligini yuqori baholab, uni asosiy jamoaga yo‘l ochadigan kuchli zaxira sifatida ko‘rsatmoqdalar.
"Manchester Siti" rahbariyati futbolchining rivojlanishiga ehtiyotkor yondashmoqda va aniq sport loyihasi bo‘lmasa, uni osonlik bilan qo‘yib yubormaydi. O‘n ikki yoshli o‘zbekistonlik yulduzning tezligi, jismoniy kuchi va himoyadagi xotirjamligi uni har qanday yirik klub uchun juda qimmat boylikka aylantiradi.
Kelajakda "Everton" yoki "Bornmut"dan keladigan jiddiy takliflar shaharliklarni o‘z pozitsiyasini qayta ko‘rib chiqishga majbur qilishi mumkin. Yozgi transfer oynasi yaqinlashib kelayotgan bir vaqtda Abduqodir Husanovning yangi bosqichga o‘tishi "Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiolaning rejasi, klub transfer siyosati va o‘zining shaxsiy maqsadlariga bog‘liq bo‘ladi.

Два крупных клуба Английской Премьер-лиги проявляют серьезный интерес к узбекскому центральному защитнику «Манчестер Сити» Абдукодир Хусанову. Об этом сообщает Zamin.uz.
По имеющимся данным, руководство ливерпульского «Эвертона» готово выплатить значительную сумму за переход футболиста в свой состав на постоянной основе. Этот план связан с уходом одного из бывших лидеров клуба Джеррарда Брантуэя в другую команду, и ожидается, что средства от его трансфера будут направлены именно на приобретение Хусанова.
Если полноценный переход окажется сложным, «Эвертон» также рассматривает вариант аренды игрока. Однако «Манчестер Сити» ждет, чтобы сначала было принято четкое решение относительно будущего Джека Грилиша.
В то же время клуб «Борнмут», представляющий лигу, также проявляет интерес к аренде нашего защитника. Они высоко оценивают тактическую универсальность Хусанова с целью усиления состава и ротации, рассматривая его как мощную резервную силу, способную пробиться в основной состав.
Руководство «Манчестер Сити» осторожно подходит к развитию футболиста и не станет легко отпускать его без четкого спортивного проекта. Скорость, физическая сила и спокойствие в защите 12-летнего узбекского звезды делают его очень ценным активом для любого крупного клуба.
В будущем серьезные предложения от «Эвертона» или «Борнмута» могут заставить горожан пересмотреть свою позицию. По мере приближения летнего трансферного окна переход Абдукодир Хусанова на новый уровень будет зависеть от планов главного тренера «Манчестер Сити» Хосепа Гвардиолы, трансферной политики клуба и его личных целей.