Tudor Tottenhamning kelajakka ishonchi yo‘qolmaganini ta’kidladi
Igor Tudor Londonning Tottenham jamoasi Chempionlar ligasidan chiqib ketganiga qaramay, klubning kelajakka bo‘lgan ishonchini yo‘qotmaganini ochiq aytib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchilar so‘nggi uchrashuvda Madridning Atletiko jamoasini mag‘lubiyatga uchratishdi, biroq bu g‘alaba musobaqaning keyingi bosqichiga yo‘llanma olishga yetarli bo‘lmadi. Shunga qaramay, murabbiy jamoa ruhiyatining mustahkamligini ta’kidlab, futbolchilar yevropalik kuchli klublar bilan yana kurashishga tayyor ekanligini bildirdi.
O‘yindan keyin o‘tkazilgan matbuot anjumanida Igor Tudordan Tottenham qachon yana Yevropa turnirlariga qaytishi mumkinligi so‘raldi. Murabbiy yaqin kelajakda, ya’ni keyingi mavsumda shunday imkoniyat bo‘lmasligini tan oldi, ammo undan keyingi yili klubning bu yo‘lda muvaffaqiyat qozonishiga ishonch bildirildi.
U futbolchilar o‘tgan mavsumdagi yaxshi natijalardan so‘ng ham ruhiy jihatdan kuchli ekanliklarini va yangi mavsumda sovrinlarni qo‘lga kiritish uchun kurashayotganlarini ta’kidladi. Tudorning so‘zolari jamoa uchun juda muhim vaqtga to‘g‘ri keldi.
Chunki Tottenham hozirda Angliya Premyer ligasi jadvalida o‘ndan ortiq jamoa orqasida, ya’ni 16-o‘rinda bormoqda. Bu natija odatda Yevropa musobaqalariga yo‘llanma beradigan yuqori o‘rinlardan ancha uzoqligini ko‘rsatadi.
Biroq, murabbiy tarkibdagi o‘zgarishlar va futbolchilarning qayta tiklanishi orqali yaqin kelajakda jamoaning yuqoriroq marralarni ko‘zlashiga ishonch bildirmoqda. Uning fikricha, to‘g‘ri reja va mehnat natijasida klub tez orada o‘z kuchini qayta tiklaydi.

Тудор подчеркнул, что Тоттенхэм не потерял веру в будущее
Игорь Тудор открыто заявил, что несмотря на вылет лондонского Тоттенхэма из Лиги чемпионов, клуб не потерял веру в будущее. Об этом сообщает Zamin.uz.
Футболисты в последнем матче одержали победу над мадридским Атлетико, однако эта победа не обеспечила путевку в следующий этап турнира. Тем не менее, тренер подчеркнул крепкий дух команды и отметил, что игроки готовы вновь бороться с сильнейшими европейскими клубами.
На пресс-конференции после игры у Игоря Тудора спросили, когда Тоттенхэм сможет вернуться в европейские турниры. Тренер признал, что в ближайшем будущем, то есть в следующем сезоне, такой возможности не будет, но выразил уверенность в успехе клуба на этом пути в последующие годы.
Он отметил, что футболисты остаются сильными морально даже после хороших результатов прошлого сезона и борются за трофеи в новом сезоне. Слова Тудора совпали с очень важным временем для команды.
Потому что Тоттенхэм сейчас занимает 16-е место в таблице Английской Премьер-лиги, уступая более десяти команд. Этот результат обычно означает значительное отставание от высоких позиций, дающих путевку в европейские турниры.
Однако тренер выражает уверенность, что благодаря изменениям в составе и восстановлению игроков команда в ближайшем будущем сможет стремиться к более высоким целям. По его мнению, при правильном плане и усердной работе клуб скоро восстановит свои силы.