Chempionlar ligasi chorakfinali o‘yinlari sanalari e’lon qilindi
Yevropa futbolining eng nufuzli va katta e’tiborni jalb qiladigan musobaqasi hisoblangan UEFA Chempionlar ligasining yangi mavsumi chorakfinal bosqichi o‘yinlari sanalari rasman e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bosqichda dunyo futbol muxlislari haqiqiy gigantlar to‘qnashuvini va g‘alaba uchun kechadigan kuchli bahslarni ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Dastlabki o‘yinlar kelasi yilning 7 va 8-aprel kunlari rejalashtirilgan bo‘lib, bu sanalarda birinchi bosqichdagi janglar boshlanadi.
Birinchi kuni Portugaliyaning "Sporting" klubi o‘z uyida Angliya vakili "Arsenal"ni qabul qiladi. Shu kuni esa Ispaniyaning "Real" jamoasi Germaniya kuchli klubi "Bavariya" bilan o‘zaro kuch sinashadi.
Keyingi kuni, ya’ni 8-aprelda yanada qiziqarli va kutilgan juftliklar maydonga tushadi. Ispaniya derbisida "Barselona" o‘z stadionida "Atletiko"ni kutib oladi.
Shu kuni Parijda esa fransuz jamoasi "PSJ" Angliyaning mashhur "Liverpul" klubiga qarshi o‘ynaydi. Javob o‘yinlari 14 va 15-aprel kunlariga belgilangan bo‘lib, chorakfinal natijasi aynan shu bahslarda hal bo‘ladi.
"Atletiko" o‘z maydonida "Barselona"ni sinovdan o‘tkazadi, "Liverpul" esa Enfield stadionida "PSJ"ni qabul qiladi. Shuningdek, boshqa juftliklar ham yarim final yo‘llanmasi uchun kurashni davom ettiradi.
Musobaqaning eng hal qiluvchi final uchrashuvi 2026-yilning 30-may kuni Vengriyaning poytaxti Budapeshtdagi Pushkash Arenasida bo‘lib o‘tadi. Ma’lumot o‘rni uchun aytsak, amaldagi chempion Parijning "PSJ" jamoasi bo‘lib, ular o‘tgan mavsum finalida Italiyaning "Inter" klubini yirik hisobda mag‘lub etgan edi.
Ushbu chorakfinal o‘yinlari oddiy bahslar emas, balki haqiqiy finalga teng kuchli janglardir. Bu o‘yinlarni ko‘rib qolmaslik futbol muxlisi uchun katta yo‘qotishdir.

Определены даты матчей четвертьфинала Лиги чемпионов
Официально объявлены даты матчей четвертьфинального этапа нового сезона Лиги чемпионов УЕФА — самого престижного и привлекающего наибольшее внимание турнира европейского футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом этапе болельщики футбола со всего мира получат возможность увидеть столкновение настоящих гигантов и напряженные бои за победу. Первые матчи запланированы на 7 и 8 апреля следующего года, именно в эти дни начнутся встречи первого этапа.
В первый день португальский клуб «Спортинг» на своем поле примет английского представителя «Арсенал». В тот же день испанская команда «Реал» сойдется в борьбе с мощным немецким клубом «Бавария».
На следующий день, 8 апреля, на поле выйдут еще более интересные и ожидаемые пары. В испанском дерби «Барселона» на своем стадионе примет «Атлетико».
В этот же день в Париже французская команда «ПСЖ» сыграет против знаменитого английского клуба «Ливерпуль». Ответные матчи назначены на 14 и 15 апреля, именно в этих встречах будет решен исход четвертьфинала.
«Атлетико» на своем поле проверит «Барселону», а «Ливерпуль» примет «ПСЖ» на стадионе Энфилд. Также другие пары продолжат борьбу за путевки в полуфинал.
Самое решающее финальное противостояние турнира состоится 30 мая 2026 года на стадионе «Пушкаш Арена» в столице Венгрии Будапеште. Напоминаем, что действующим чемпионом является парижский клуб «ПСЖ», который в финале прошлого сезона крупно обыграл итальянский клуб «Интер».
Эти четвертьфинальные матчи — не просто обычные встречи, а настоящие бои, равные по силе финалу. Не увидеть эти игры для футбольного болельщика станет большой потерей.