Yevropa Ligasi chorakfinaliga chiqqan to‘rtta juftlik aniqlandi
Yevropa Ligasi musobaqasida oltinchi bosqich bo‘lmish sakkizdan bir finalning javob uchrashuvlari o‘tkazilib, chorakfinalga chiqadigan juftliklar ro‘yxati rasman ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbol muxlislari uchun bu bosqichdan keyingi bahslar yanada qiziqarli va raqobatga boy bo‘lishi kutilmoqda. Musobaqa jadvaliga ko‘ra, to‘rtta juftlik aniqlandi.
Portugaliyadan Braga jamoasi Ispaniyaning Betis klubi bilan to‘qnash keladi. Germaniyaning Frayburg jamoasi ham Ispaniyadan Selta terma jamoasini qabul qiladi.
Yana bir juftlikda Portugaliyaning Portu klubi Angliyadan kelgan Nottinghem Forest jamoasi bilan o‘ynaydi. So‘nggi juftlik esa Italiyaning Bolonya jamoasi bilan Angliyaning Aston Villasi o‘rtasida bo‘ladi.
Ushbu chorakfinal uchrashuvlari uy va safar o‘yinlari shaklida o‘tkaziladi. Birinchi o‘yinlar to‘rtinchi aprel kuni, javob uchrashuvlari esa yettinchi va o‘n oltili aprel kunlarida bo‘lib o‘tadi.
Har bir jamoa o‘z maydonida va raqib safarida bahs yurishadi. Bu tizim jamoalarga g‘alaba qozonish uchun teng imkoniyat beradi va natijaga ikki o‘yinda ham kuch sarflashga undaydi.
Muxlislar ushbu bahslarda har bir jamoaning o‘ziga xos strategiyasi va hujum qobiliyatini sinovdan o‘tkazishlarini ko‘rishlari mumkin. Chorakfinal natijalariga qarab musobaqaning yarim final bosqichiga yo‘l oladigan eng kuchli to‘rtta jamoa aniqlanadi.
Bu o‘yinlar futbol dunyosida katta qiziqish uyg‘otishi va eng kuchli jamoalarning rўyhatini shakllantirishda hal qiluvchi ahamiyatga ega. Manba: One.uz

Проведены ответные матчи стадии 1/8 финала, являющейся шестым этапом Лиги Европы, и официально объявлен список пар, вышедших в четвертьфинал. Об этом сообщает Zamin.uz.
Для футбольных болельщиков ожидается, что дальнейшие матчи после этого этапа станут еще более интересными и конкурентоспособными. Согласно турнирной таблице, определены четыре пары.
Португальский клуб «Брага» встретится с испанским клубом «Бетис». Немецкий клуб «Фрайбург» также примет испанскую команду «Сельта».
В еще одной паре португальский клуб «Порту» сыграет с английским клубом «Ноттингем Форест». Последняя пара состоится между итальянским клубом «Болонья» и английским клубом «Астон Вилла».
Эти четвертьфинальные матчи пройдут в формате домашних и выездных игр. Первые матчи состоятся 4 апреля, а ответные встречи — 7 и 15 апреля.
Каждая команда проведет матчи на своем поле и в гостях. Эта система дает командам равные возможности для победы и побуждает их проявлять силу в обоих матчах.
Болельщики смогут увидеть, как каждая команда проверит свою уникальную стратегию и атакующие способности в этих матчах. В зависимости от результатов четвертьфинала будут определены четыре сильнейшие команды, которые пройдут в полуфинал турнира.
Эти матчи вызовут большой интерес в мире футбола и будут иметь решающее значение для формирования списка сильнейших команд. Источник: One.uz