Flik asosiy e’tiborni Rayo Valekano o‘yiniga qaratish kerakligini ta’kidladi
Barselona jamoasi bosh murabbiyi Xans-Diter Flik ommaviy axborot vositalariga bergan so‘roqda bugungi kundagi asosiy vazifa haqida gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozirgi paytda eng muhim narsa boshqa jamoalarning o‘yinlariga e’tibor qaratish emas, balki o‘z jamoasi oldiga qo‘yilgan maqsadlarga to‘liq konsentratsiya qilishdir. Bugun, ya’ni yakshanba kuni Kataloniya teraklari o‘z uy maydonida Rayo Valekano jamoasiga qarshi jiddiy bahs olib borishadi.
Shu vaqtda Madridda esa Real Madrid va Atletiko Madrid o‘rtasida shahar derbisi bo‘lib o‘tadi. Murabbiy Flik Madriddagi derbini tomosha qilishi yoki qilmayotganligi haqida hozircha aniq javob bermadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ular uchun asosiy maqsad Rayo Valekanoni mag‘lub etishdan iborat. Bu oson o‘yin bo‘lmaydi va uy muxlislari oldida g‘alaba qozonish juda muhim ahamiyatga ega.
Flik shuni ham qo‘shimcha qildi ki, Madrid derbisining natijasi Barselona uchun shu kuni hal qiluvchi rol o‘ynamaydi va ular boshqa jamoalarning natijasini keyinchalik kuzatib borishadi. Hozirda Kataloniya jamoasi La Liga turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va asosiy raqibi Real Madriddan to‘rt ochkoga oldinda boribdi.
Bosh murabbiyning fikricha, agar jamoa diqqatini faqat o‘z o‘yiniga va natijaga qaratadigan bo‘lsa, natija yanada samarali va yorqin bo‘ladi. Uning bunday tashkiliy ko‘rsatmalari muxlislarga ham sabr-toqat va ishonch bag‘ishlaydi.
Shu bilan birga, keyingi turlarda jamoaning ustunligi saqlanib qolishiga umidlar ortmoqda. Xulosa qilib aytganda, Barselona hozircha o‘z yo‘lida jiddiylik bilan harakat qilib, raqiblarining natijalariga shoshilinch qaror chiqarmayapti.

Флик подчеркнул, что основное внимание следует уделить матчу против «Райо Вальекано»
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик в интервью СМИ рассказал о главной задаче на сегодняшний день. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, сейчас самое важное — не следить за играми других команд, а полностью сосредоточиться на поставленных перед своей командой целях. Сегодня, в воскресенье, каталонцы проведут серьезный матч на своем поле против «Райо Вальекано».
В это же время в Мадриде состоится городское дерби между «Реалом» и «Атлетико». Тренер Флик пока не дал точного ответа, будет ли он смотреть мадридское дерби или нет.
По его словам, их главная цель — одержать победу над «Райо Вальекано». Это будет непростой матч, и победа перед своими болельщиками имеет огромное значение.
Флик также добавил, что результат мадридского дерби не сыграет решающей роли для «Барселоны» в этот день, и они будут следить за результатами других команд позже. На данный момент каталонская команда лидирует в турнирной таблице Ла Лиги и опережает своего главного соперника «Реал» на четыре очка.
По мнению главного тренера, если команда сосредоточится только на своей игре и результате, то итог будет более эффективным и ярким. Такие организационные указания придают болельщикам терпение и уверенность.
При этом надежды на сохранение превосходства команды в следующих турах растут. Подводя итог, можно сказать, что «Барселона» пока действует серьезно на своем пути и не спешит делать выводы по результатам соперников.