Gvardiola Arsenalni yuqori baholadi va kubokni qo‘lga kiritdi
Angliya futboli va Yevropa maydonlarida o‘ziga xos o‘rni bor bo‘lgan "Manchester Siti" jamoasining bosh murabbiyi Pep Gvardiola Londonning "Arsenal" klubini juda yuqori baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu gaplar 22 mart kuni Angliya liga kubogi finalida o‘tgan jiddiy uchrashuvdan so‘ng aytildi. O‘sha kuni "shaharliklar" "kanonirlar" ustidan aniq va ishonchli g‘alaba qozondi.
Uchrashuv davomida Niko O’Rayli ikkita gol urib, dubl qayd etdi va jamoasiga ikki nol hisobida g‘alaba olib kelishga katta hissasi qo‘shdi. Natijada kubok "Manchester Siti"ning mulkiga aylandi.
O‘yin tugagandan so‘ng Gvardiola raqib jamoa a’zolarini alohida e’tirof etdi va ularning o‘yin saviyasini yuqori baholadi. Ushbu g‘alaba faqat "Siti" uchun emas, balki butun Angliya va Yevropa futbolining bugungi kunda qanchalik rivojlanganligini ko‘rsatib beradi deb hisobladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu muvaffaqiyat katta quvonch va mamnuniyat bilan nishonlanmoqda, chunki "Arsenal" hozirgi kunda Yevropadagi eng kuchli jamoalardan biridir. Gvardiola faqat "Bavariya" va "Barselona"ni bundan mustasno deb hisoblaydi.
Gvardiola shogirdlari final bahsida Mikel Arteta boshqaruvidagi "Arsenal"ni maydonda ustunlik o‘rnatish va samarali harakatlar orqali mag‘lub etishdi. Bu g‘alaba "Manchester Siti"ning mavsum davomida yuqori ruhiy holatda ekanligi va strategik tayyorgarlikni to‘g‘ri olib borayotganini yana bir bor tasdiqladi.
Futbol muxlislari va mutaxassislar fikricha, Gvardiolaning bunday e’tirofi "Arsenal"ning Yevropadagi mavqeini ham baland ko‘rsatdi. Bu ikki kuchli jamoa o‘rtasidagi raqobat kelajakdagi uchrashuvlarda yanada qiziqarli va shov-shuvli bo‘lishi mumkinligini anglatadi.

Главный тренер «Манчестер Сити», занимающий особое место в английском футболе и на европейских полях, Пеп Гвардиола очень высоко оценил лондонский клуб «Арсенал». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти слова были сказаны после напряженного матча, состоявшегося 22 марта в финале Кубка английской лиги. В тот день «горожане» одержали уверенную и убедительную победу над «канонирами».
В ходе матча Нико О’Райли забил два гола, оформив дубль, и внес большой вклад в победу своей команды со счетом два ноль. В результате кубок стал собственностью «Манчестер Сити».
После окончания игры Гвардиола отдельно отметил игроков соперника и высоко оценил уровень их игры. Он считает, что эта победа демонстрирует не только успех «Сити», но и то, насколько развит английский и европейский футбол сегодня.
По его словам, это достижение отмечается с большой радостью и удовлетворением, поскольку «Арсенал» в настоящее время является одним из сильнейших клубов Европы. Гвардиола считает исключениями только «Баварию» и «Барселону».
Ученики Гвардиола в финальном матче одержали победу над «Арсеналом» под руководством Микеля Артеты, доминировав на поле и действуя эффективно. Эта победа еще раз подтвердила, что «Манчестер Сити» находится в отличной психологической форме и правильно проводит стратегическую подготовку на протяжении всего сезона.
По мнению болельщиков и экспертов, такая оценка со стороны Гвардиолы также подняла престиж «Арсенала» в Европе. Это означает, что конкуренция между этими двумя сильными командами может стать еще более интересной и громкой в будущих матчах.