Klopp Real Madridga o‘tish xabarlarini asossiz deb rad etdi
Jurgen Klopp o‘zini Ispaniyaning mashhur Real Madrid klubi boshqaruviga o‘tishi haqidagi xabarlarni tasdiqlamadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu mish-mishlarni asossiz deb bilib, o‘zi yoki uning vakillari ushbu jamoa bilan hech qanday muzokara olib bormaganini ta’kidladi. Jurnalistlar bilan uchrashuv paytida so‘zlagan sobiq Liverpool murabbiyi, ommaviy axborot vositalarida tarqalgan ba’zi g‘oyalar haqiqatdan uzoq ekanini bildirdi.
Hozirgi kunda Red Bull kompaniyasida global futbol bo‘yicha rahbar lavozimida faoliyat yuritayotgan mutaxassis ayni paytda o‘zining ijrochi vazifalariga to‘liq e’tibor qaratganini aytdi. Shunga qaramay, Klopp murabbiylik yo‘lida qolish imkoniyatini butunlay yopib tashlamadi.
Oltmish yoshga yaqinlashgan u xuddi hozirgi kunda zaxira o‘rindig‘idagi hayotdan zavq olayotganini, lekin kelajakda yana maydon chetiga qaytish xohishi saqlanib qolganini tan oldi. U o‘z faoliyatini yakunlagan deb hisoblashga hali erta ekanligini va eshikni ochiq tutishni afzal ko‘rganini qo‘shimcha qildi.
Bundan tashqari, Germaniya terma jamoasi bosh murabbiyi bo‘lish haqidagi taxminlarni ham rad etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi bosh murabbiy Julian Nagelsmannni qo‘llab-quvvatlash muhimroqdir va yaqin kelajakda murabbiylikka qaytish rejalari yo‘qligi aniq.
Red Bull rahbariyati ham Jurgen Kloppning jamoada qolishini tasdiqladi. Kompaniya boshqaruvchisi Oliver Mintzlaff avvalroq ish beruvchi va xodim o‘rtasidagi munosabatlar juda yaxshi ekanini, shuningdek, Kloppning shartnomasi 2029 yilgacha amal qilishi sabab uning hozircha o‘z lavozimida qolishini ta’kidlagan edi.

Клопп назвал слухи о переходе в Реал Мадрид необоснованными
Юрген Клопп не подтвердил слухи о своем возможном переходе в руководство испанского клуба Реал Мадрид. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он назвал эти слухи необоснованными и подчеркнул, что ни он сам, ни его представители не вели никаких переговоров с этой командой. Бывший тренер Ливерпуля, выступая на встрече с журналистами, заявил, что некоторые идеи, распространившиеся в СМИ, далеки от истины.
Специалист, который в настоящее время работает на должности глобального руководителя по футболу в компании Red Bull, сказал, что сейчас полностью сосредоточен на своих исполнительных обязанностях. Тем не менее Клопп не исключил полностью возможности остаться в тренерской карьере.
Подходя к шестидесятилетнему возрасту, он признал, что сейчас наслаждается жизнью на скамейке запасных, но желание вернуться к работе у поля в будущем сохраняется. Он добавил, что пока рано считать его карьеру завершенной и предпочитает держать дверь открытой.
Кроме того, он опроверг предположения о том, что может стать главным тренером сборной Германии. По его словам, важнее поддерживать нынешнего главного тренера Юлиана Нагельсманна, и планы вернуться к тренерской работе в ближайшем будущем отсутствуют.
Руководство Red Bull также подтвердило, что Юрген Клопп останется в команде. Генеральный директор компании Оливер Минцлафф ранее отмечал, что отношения между работодателем и сотрудником очень хорошие, а поскольку контракт Клоппа действует до 2029 года, он пока останется на своем посту.
Хотя трудно отрицать возможность его возвращения к тренерской работе в будущем, на данный момент он выполняет свою ответственную должность в системе Red Bull. Источник: Goal.com