Karrager Salohning ketishi Angliya futboli uchun katta yo‘qotish
Uning fikricha, misrlik hujumchining ketishi faqatgina bir klub uchun emas, balki butun Angliya futboli tarixidagi katta bo‘shliqni anglatadi. Karrager Salohning Premer-ligadagi yutuqlarini dunyoga mashhur Terri Anri bilan solishtirib, ularning samaradorligi va barqarorligini alohida ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Krishtianu Ronaldu, Eden Azar yoki Janfranko Zola kabi buyuk ismlar ham o‘z davrida ajoyib natijalarga erishgan bo‘lsa-da, hech biri Saloh kabi har bir mavsumda shu darajada yuqori ko‘rsatkichlarni qayta-qayta takrorlay olmagan. Jeymi Karrager The Telegraph nashriga bergan intervyusida ta’kidlaganki, Yurgen Klopp boshqaruvidagi Liverpul jamoasi aynan Saloh kabi o‘yinchilar tufayli har bir turnirda g‘olib bo‘lishga qodir kuchga aylangan.
Misrlik futbolchining tezligi va gol urish qobiliyati uning asosiy qurollari bo‘lsa-da, eng katta afzalligi doimiy ravishda maydonga tushishga tayyorligidir. To‘qqiz mavsum davomida 435 ta o‘yinda ishtirok etish har bir yili o‘rtacha qirq sakkizta o‘yindan ko‘p degani bo‘lib, bu jismoniy va ruhiy bosim ostida ham o‘z darajasini saqlab qolishni anglatadi.
Karrager futbolchilarning shunday yuqori saviyada birorta ham o‘yinni o‘tkazib yubormaslikka bo‘lgan intilishini eng katta hayratlantiruvchi narsa deb biladi. Shu sababli ham Muhammad Salohning ketishi Liverpul va uning muxlislari uchun katta yo‘qotish bo‘ladi.

Уход Мохамеда Салаха станет большой потерей для английского футбола
Бывший защитник, оставивший свой след в истории клуба «Ливерпуль», Джейми Каррагер глубоко проанализировал решение звездного футболиста команды Мохамеда Салаха покинуть клуб в конце сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, уход египетского нападающего означает не просто потерю для одного клуба, а создает огромную пустоту во всей истории английского футбола. Каррагер сравнил достижения Салаха в Премьер-лиге с мировым знаменитостью Тьерри Анри, особо подчеркнув их результативность и стабильность.
Как он отметил, такие великие имена, как Криштиану Роналду, Эден Азар или Джанфранко Золла, хотя и достигали удивительных результатов в свое время, ни один из них не мог так же часто повторять столь высокие показатели каждый сезон, как Салах. В интервью изданию The Telegraph Джейми Каррагер подчеркнул, что именно благодаря таким игрокам, как Салах, команда «Ливерпуль» под руководством Юргена Клоппа превратилась в силу, способную побеждать в каждом турнире.
Хотя скорость и умение забивать голы являются основными оружием египетского футболиста, его главным преимуществом является постоянная готовность выходить на поле. Участие в 435 матчах за девять сезонов означает, что он проводит в среднем более сорока восьми игр каждый год, что подразумевает сохранение своего уровня даже под физическим и психологическим давлением.
Каррагер считает, что стремление футболиста не пропустить ни одной игры на таком высоком уровне — это самое удивительное. Именно поэтому уход Мохамеда Салаха станет большой потерей для «Ливерпуля» и его болельщиков.