Londonning Arsenal klubi bosh murabbiyi Mikel Arteta o‘zining jamoadagi kelajagi va yaqin rejalariga oid savollarga aniq va ochiq javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mutaxassis ayni damda o‘zini jamoada juda baxtli his qilayotganini va ish jarayoni hamda shaxsiy hayotidagi barqarorlikdan mamnunligini ta’kidladi. U klubga bo‘lgan sadoqatini yana bir bor tasdiqlab, jamoa to‘g‘ri yo‘nalishda rivojlanib borayotganini va hali oldinda ulkan maqsadlar turganini qayd etdi.
One.uz nashrining yozishicha, Arteta o‘z faoliyatiga juda mas’uliyat bilan yondashadi. U uzoq muddatli istiqbollar haqida gapirganda, har bir kunning ahamiyati yuqori ekanini ta’kidladi.
Murabbiyning fikricha, kelajakni o‘ylash bilan birga, bugungi kunning vazifalarini sifatli bajarish muvaffaqiyat garovidir. U jamoani rivojlantirish, futbolchilarni yangi cho‘qqilar sari ruhlantirish va yetakchi sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlashni eng muhim vazifa deb biladi.
Jurnalistlarning afsonaviy murabbiy Arsen Venger kabi uzoq yillar klubda qolish ehtimoli haqidagi savoliga u hazilomuz tarzda javob berdi. U o‘z ishini nafaqat kasb, balki hayotining bir bo‘lagi deb bilishini, har bir kunni yangi imkoniyat sifatida qabul qilishini bildirdi.
Hozirgi kunda Arsenal Angliya Premyer-ligasida yuqori o‘rinlar uchun kurashmoqda va Chempionlar ligasida ham muvaffaqiyatli ishtirok etmoqda. Shu bois, klub rahbariyati va ispaniyalik mutaxassis o‘rtasida shartnomani uzaytirish yuzasidan muzokaralar boshlangani haqidagi xabarlar muxlislarni quvontirmoqda.
Arteta mavsumni kuchli natijalar bilan yakunlash va jamoaning ruhiy holatini yuqori darajada saqlab qolish niyatida ekanini alohida ta’kidladi.

Микель Артета открыто высказался о своем будущем в клубе «Арсенал»
Главный тренер лондонского клуба «Арсенал» Микель Артета дал четкие и открытые ответы на вопросы о своем будущем в команде и ближайших планах. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Специалист подчеркнул, что в настоящее время чувствует себя очень счастливым в команде и доволен стабильностью как в рабочем процессе, так и в личной жизни. Он вновь подтвердил свою преданность клубу, отметив, что команда развивается в правильном направлении и перед ней все еще стоят огромные цели.
Как пишет издание One.uz, Артета подходит к своей деятельности с большой ответственностью. Говоря о долгосрочных перспективах, он отметил высокую значимость каждого дня.
По мнению тренера, залогом успеха является качественное выполнение сегодняшних задач наряду с размышлениями о будущем. Он считает важнейшими задачами развитие команды, вдохновение футболистов на новые вершины и укрепление своей роли в качестве лидера.
На вопрос журналистов о возможности остаться в клубе на долгие годы, подобно легендарному тренеру Arsène Wenger, он ответил с юмором. Он отметил, что считает свою работу не просто профессией, а частью своей жизни, и воспринимает каждый день как новую возможность.
В настоящее время «Арсенал» борется за высокие места в Английской Премьер-лиге и успешно выступает в Лиге чемпионов. Поэтому новости о начале переговоров между руководством клуба и испанским специалистом по поводу продления контракта радуют болельщиков.
Артета особо подчеркнул свое намерение завершить сезон с сильными результатами и поддерживать психологическое состояние команды на высоком уровне.