Italiya A Seriyasining o‘ttiz ikkinchi turidan o‘rin olgan markaziy uchrashuv muxlislar uchun chinakam futbol bayramiga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Komo jamoasi o‘z maydonida chempionlik uchun kurashayotgan Inter klubini qabul qildi. Uchrashuv kutilmagan ssenariy asosida kechdi va tomoshabinlarga haqiqiy dramani taqdim etdi.
Mezbonlar o‘yin davomida ikki to‘p farqi bilan oldinda borayotgan bo‘lishlariga qaramay, yakunda mag‘lubiyatga uchrashdi. Bellashuv yuqori suratlarda boshlandi.
Birinchi bo‘limning o‘ttiz oltinchi daqiqasida Valle aniq zarba bilan hisobni ochdi. Bo‘lim yakunlanishi arafasida esa Pas ikkinchi golni urib, jamoasiga qulay ustunlik taqdim etdi.
Biroq Inter futbolchilari taslim bo‘lishni istashmadi. Birinchi bo‘limga qo‘shib berilgan daqiqalarda Tyuram hisobni qisqartirdi va jamoasiga umid baxsh etdi.
Bu gol o‘yinning burilish nuqtasi bo‘ldi. Ikkinchi bo‘lim boshlanishi bilan milanliklar tashabbusni o‘z qo‘llariga oldilar.
Qirq to‘qqizinchi daqiqada Tyuram dublni rasmiylashtirib, muvozanatni tikladi. Shundan so‘ng mehmonlar bosimni yanada kuchaytirdilar.
Ellik to‘qqizinchi va yetmish ikkinchi daqiqalarda Dumfris ketma-ket ikkita gol urib, Interning ustunligini ta’minladi. Uchrashuv so‘ngida Komo yana bir bor hisobni qisqartirishga erishdi, ammo yakuniy natija mehmonlar foydasiga hal bo‘ldi.
One.uz sayti xabariga ko‘ra, o‘yin 4:3 hisobida Inter g‘alabasi bilan yakunlandi. Ushbu g‘alabadan keyin Inter ochkolarini yetmish besh taga yetkazib, turnir jadvalida peshqadamlikni mustahkamladi.
Ular yaqin ta’qibchisi Napolidan to‘qqiz ochko oldinda bormoqda. Komo esa mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng ellik sakkiz ochko bilan beshinchi pog‘onaga tushib ketdi.
Umuman olganda, bu bahs futbol ixlosmandlari uchun haqiqiy trillerga aylandi. Inter o‘zining chempionlik xarakterini namoyon etgan bo‘lsa, Komo uchun bu uchrashuv muhim saboq bo‘lishi shubhasiz.

Интер одержал победу на поле Комо, отыграв два мяча
Центральный матч тридцать второго тура итальянской Серии А превратился в настоящий футбольный праздник для болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда Комо приняла на своем поле клуб Интер, борющийся за чемпионство. Матч прошел по неожиданному сценарию и представил зрителям настоящую драму.
Несмотря на то, что хозяева вели в счете с преимуществом в два мяча на протяжении игры, в итоге они потерпели поражение. Поединок начался в высоком темпе.
На тридцать шестой минуте первого тайма Валле точным ударом открыл счет. А перед завершением тайма Пас забил второй гол, обеспечив своей команде комфортное преимущество.
Однако футболисты Интера не пожелали сдаваться. В добавленное к первому тайму время Тюрам сократил разрыв в счете и подарил своей команде надежду.
Этот гол стал поворотным моментом игры. С началом второго тайма миланцы взяли инициативу в свои руки.
На сорок девятой минуте Тюрам оформил дубль, восстановив равновесие. После этого гости еще больше усилили давление.
На пятьдесят девятой и семьдесят второй минутах Думфрис забил два гола подряд, обеспечив преимущество Интера. В конце встречи Комо удалось еще раз сократить счет, но итоговый результат был определен в пользу гостей.
По сообщению сайта One.uz, игра завершилась победой Интера со счетом 4:3. После этой победы Интер довел количество своих очков до семидесяти пяти, укрепив лидерство в турнирной таблице.
Они опережают своего ближайшего преследователя, Наполи, на девять очков. Комо же после этого поражения с пятьюдесятью восемью очками опустился на пятую строчку.
В целом, этот поединок превратился в настоящий триллер для любителей футбола. Если Интер продемонстрировал свой чемпионский характер, то для Комо эта встреча, несомненно, станет важным уроком.