Inter Komoni 3:2 yengib finalga chiqdi
Italiya Kubogi yarim finalining javob uchrashuvida Inter jamoasi o'z maydonida Komo klubini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bahs juda qizg'in va kutilmagan burilishlarga boy kechdi. O'yinning dastlabki qismlarida mehmonlar kutilmagan ustunlikka erishishdi.
Martin Baturina 32-daqiqada, Lyuka Da Kunya esa 48-daqiqada to'pni raqib darvozasiga yo'llab, Komoni hisobda oldinga olib chiqishdi. Biroq Inter futbolchilari taslim bo'lmadi va o'yinning oxirgi qismlarida kuchli iroda namoyish etdi.
Xakan Chalxanoglu 69 va 86-daqiqalarda dubl qayd etib, hisobni tenglashtirdi va jamoasini oldinga olib chiqdi. Uchrashuvning yakuniy daqiqalarida Petar Suchich urgan gol mezbonlarning g'alabasini muhrladi.
Yakunda Inter 3:2 hisobida g'olib kelib, final bosqichiga yo'llanma oldi. Statistik ko'rsatkichlar Inter jamoasining maydondagi yaqqol ustunligini tasdiqlaydi.
Mezbonlar to'p nazoratini 62 foiz darajasida ushlab turishgan va raqib darvozasi sari jami 19 ta zarba yo'llashgan. Undan oltitasi aniq zarbalar bo'lgan.
Komo jamoasi esa qarshi hujumlar orqali xavf tug'dirgan bo'lib, 16 ta zarba yo'llagan va ulardan yettasi aniqlik darajasiga ega bo'lgan. Paslar soniga kelsak, Inter futbolchilari 563 ta pas uzatib, 90 foiz aniqlikni qayd etishgan.
Mehmonlar safida esa bu ko'rsatkich 356 ta pas va 87 foiz aniqlikni tashkil etdi. Mazkur ma'lumotlar One.uz saytida e'lon qilindi.

Inter победил Комо 3:2 и вышел в финал
В ответном матче полуфинала Кубка Италии «Интер» на своём поле принял клуб «Комо». Об этом сообщает Zamin.uz.
Борьба получилась очень напряжённой и богатой на неожиданные повороты. В первые отрезки встречи гости неожиданно вышли вперёд.
Мартин Батурина на 32-й минуте и Лука Да Кунья на 48-й минуте отправили мяч в ворота соперника, выведя «Комо» вперёд. Однако футболисты «Интера» не сдались и в заключительные отрезки матча проявили сильную волю.
Хакан Чалханоглу оформил дубль на 69-й и 86-й минутах, сравняв счёт и выведя свою команду вперёд. В финальные минуты встречи гол Петара Сучича окончательно закрепил победу хозяев.
В итоге «Интер» одержал победу со счётом 3:2 и получил путёвку в финал. Статистические показатели подтверждают явное преимущество «Интера» на поле.
Хозяева владели мячом 62 процента времени и нанесли 19 ударов по воротам соперника. Из них шесть пришлись в створ.
Команда «Комо» создавала опасность за счёт контратак, нанеся 16 ударов, из которых семь были точными. По количеству передач футболисты «Интера» отдали 563 паса с точностью 90 процентов.
У гостей этот показатель составил 356 передач и 87 процентов точности. Эти данные опубликованы на сайте One.uz.