«Inter Mayami» o‘z uyida g‘alabasiz seriyasini davom ettirmoqda
Inter Mayami jamoasi o‘zining yangi Nu Stadium arenasida g‘alabasiz seriyasini davom ettirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Nyu-Inglend Revolyushn klubiga qarshi kechgan navbatdagi bahsda maydon egalari irodali durangga imzo chekishdi. Lionel Messi va uning jamoadoshlari uchun o‘z uyidagi ilk g‘alaba hozircha ushalmas orzu bo‘lib qolmoqda.
Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu uchrashuv muxlislar kutganidan ko‘ra ancha shiddatli va kutilmagan voqealarga boy tarzda o‘tdi. Uchrashuvning birinchi bo‘limida har ikki jamoa ehtiyotkorlik bilan harakat qildi.
Biroq o‘yinning 57-daqiqasida mehmonlar vakili Karles Xil Inter Mayami himoyasidagi jiddiy xatolardan unumli foydalanib, darvozabon Deyn Sent-Klerni chorasiz qoldirdi va hisobni ochdi. O‘z darvozasidan to‘p olib chiqqan maydon egalari shundan so‘ng hujumkorlikni sezilarli darajada oshirishdi va raqib darvozasiga tinimsiz bosim o‘tkaza boshlashdi.
Uzoq davom etgan hujumlardan biri nihoyat o‘z samarasini berdi. Luis Suaresning kuchli zarbasidan so‘ng darvozabondan qaytgan to‘pni German Berterame darvozaga aniq joylab, muvozanatni tikladi.
Bu gol Berterame uchun joriy mavsumdagi uchinchi muvaffaqiyatli zarba bo‘ldi. O‘yin yakunida Inter Mayami g‘alabani o‘ziniki qilib olishi mumkin edi, biroq raqib darvozaboni Matt Terner bir nechta xavfli vaziyatlarda haqiqiy mahorat ko‘rsatib, jamoasini mag‘lubiyatdan qutqarib qoldi.
Shuningdek, bahsning so‘nggi daqiqalarida zaxiradan maydonga tushgan Tadeo Alyende gol urishga muvaffaq bo‘ldi, biroq hakamlar ushbu vaziyatda bahsli ofsayd bor deb topishdi va golni bekor qilishdi. Shu tariqa uchrashuv durang bilan yakunlandi.
Endi jamoa kelasi haftada o‘zining ashaddiy raqibi hisoblangan Orlando Siti klubiga qarshi maydonga tushadi va muxlislarini xursand qilishga harakat qiladi. Mayami jamoasi uchun ushbu durang turnir jadvalidagi o‘rnini mustahkamlash yo‘lidagi muhim ochko bo‘lsa-da, ishqibozlar hali ham g‘alabali onlarni intizorlik bilan kutishmoqda.

«Интер Майами» продолжает беспобедную серию на своём поле
Команда «Интер Майами» продолжает беспобедную серию на своей новой арене Nu Stadium. Об этом сообщает Zamin.uz.
В очередном матче против клуба «Нью-Инглэнд Революшн» хозяева поля поставили подпись под волевой ничьей. Для Лионеля Месси и его одноклубников первая победа на собственном поле пока остаётся несбыточной мечтой.
По данным издания Goal.com, эта встреча прошла гораздо более напряжённо и оказалась богаче на неожиданные события, чем ожидали болельщики. В первом тайме встречи обе команды действовали осторожно.
Однако на 57-й минуте игры представитель гостей Карлес Гил эффективно воспользовался серьёзными ошибками в обороне «Интер Майами», оставив без шансов вратаря Дейна Сент-Клера, и открыл счёт. Хозяева поля, начав атаковать со своих ворот, после этого значительно усилили атакующие действия и начали оказывать беспрерывное давление на ворота соперника.
Одна из продолжительных атак наконец принесла свои плоды. После сильного удара Луиса Суареса от вратаря отскочил мяч, который Герман Бертераме точно отправил в ворота, восстановив равновесие.
Этот гол стал для Бертераме третьим успешным ударом в текущем сезоне. К концу матча «Интер Майами» мог бы оформить победу для себя, однако вратарь соперника Мэтт Тёрнер в нескольких опасных ситуациях продемонстрировал настоящее мастерство и спас свою команду от поражения.
Также в последние минуты встречи вышедший с замены Тадео Альенде сумел забить гол, однако судьи усмотрели в этом эпизоде спорный офсайд и отменили взятие ворот. Таким образом, встреча завершилась вничью.
Теперь на следующей неделе команда выйдет на поле против своего принципиального соперника — клуба «Орландо Сити» — и постарается порадовать своих болельщиков. Для команды из Майами эта ничья — важное очко на пути укрепления своих позиций в турнирной таблице, однако болельщики всё ещё с нетерпением ждут победных моментов.