«Barselona» Entoni Gordon uchun kurashda asosiy da'vogarga aylandi
Ayni paytda kataloniyaliklar Angliya terma jamoasi a’zosi uchun kurashda boshqa raqiblarini ortda qoldirib, peshqadamlikni o‘z qo‘liga olgan. Taniqli transfer eksperti Fabrisio Romano ham futbolchi va klub o‘rtasida o‘zaro kelishuvga erishilganini tasdiqladi.
Bu haqda Goal nashri xabar bermoqda. Natijada yigirma besh yoshli iqtidorli futbolchi uchun kurash olib borayotgan Yevropaning yana ikki yirik klubi — Bavariya va Liverpul bu transfer masalasida quruq qolishi kutilmoqda.
Entoni Gordon o‘z faoliyatini aynan Ispaniya chempionatida davom ettirishni afzal ko‘rayotgani ma’lum bo‘ldi. Unga Barselona bosh murabbiyi Xansi Flik, sport direktori Deku va klub prezidenti Joan Laporta tomonidan taqdim etilgan yangi sport loyihasi juda ma’qul kelgan.
Barselona rahbariyatining yaqin kunlarda Londonga amalga oshirgan xizmat safari ushbu transferda hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘ldi. Deku boshchiligidagi delegatsiya Angliya poytaxtida futbolchining vakillari bilan uchrashib, uni jamoa safiga qo‘shilishga ko‘ndirishga muvaffaq bo‘lgan.
Olingan ma’lumotlarga qaraganda, ingliz hujumchisining asosiy maqsadi kelajakda afsonaviy Kamp Nou stadionida to‘p surishdan iborat. Hozirgi vaqtda Nyukasl va Barselona klublari o‘rtasida transfer jarayonini yakunlash bo‘yicha rasmiy muzokaralar qizg‘in davom etmoqda.
Kataloniyaliklar boshqa raqobatchilarini butunlay ortda qoldirish uchun barcha ishlarni tezkorlik bilan amalga oshirishga intilmoqda. Ta’kidlash joizki, Myunxenning Bavariya klubi bir necha hafta oldin futbolchiga qiziqish bildirgan edi.
Liverpul esa so‘nggi kunlarda o‘z hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida unga jiddiy taklif bilan chiqqandi. Liverpul jamoasi Muhammad Salohning ketishi ehtimoli yuqori bo‘lgan bir paytda, hujum chizig‘ini aynan Gordon hisobiga yangilashni rejalashtirgan edi.
Biroq ingliz klubining barcha urinishlari besamar ketganga o‘xshaydi. Chunki futbolchi allaqachon Barselona foydasiga yakuniy qarorini qabul qilib bo‘lgan va Ispaniyaga ko‘chib o‘tishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

«Барселона» стала главным претендентом в борьбе за Энтони Гордона
По данным издания Mundo Deportivo, клуб «Барселона» стал основным претендентом в гонке за покупку нападающего команды «Ньюкасл» Энтони Гордона. Об этом сообщает Zamin.uz.
На данный момент каталонцы опередили своих соперников в борьбе за игрока сборной Англии и вышли на лидирующие позиции. Известный трансферный эксперт Фабрицио Романо также подтвердил, что между футболистом и клубом было достигнуто взаимное соглашение.
Об этом сообщает издание Goal. В результате ожидается, что еще два крупных европейских клуба — «Бавария» и «Ливерпуль», боровшиеся за двадцатипятилетнего талантливого футболиста, останутся ни с чем в этом трансферном вопросе.
Стало известно, что Энтони Гордон предпочитает продолжить свою карьеру именно в чемпионате Испании. Ему очень понравился новый спортивный проект, представленный главным тренером «Барселоны» Ханси Фликом, спортивным директором Деку и президентом клуба Жоаном Лапортой.
Рабочая поездка руководства «Барселоны» в Лондон в ближайшие дни сыграла решающую роль в этом трансфере. Делегация во главе с Деку встретилась в столице Англии с представителями футболиста и сумела убедить его присоединиться к команде.
Согласно полученной информации, основной целью английского нападающего является игра на легендарном стадионе «Камп Ноу» в будущем. В настоящее время между клубами «Ньюкасл» и «Барселона» активно продолжаются официальные переговоры по завершению процесса трансфера.
Каталонцы стремятся оперативно предпринять все необходимые шаги, чтобы полностью оставить позади остальных конкурентов. Стоит отметить, что мюнхенская «Бавария» проявляла интерес к футболисту несколько недель назад.
«Ливерпуль» же в последние дни выступил с серьезным предложением с целью усиления своей линии атаки. Команда «Ливерпуля» планировала обновить атаку именно за счет Гордона в условиях высокой вероятности ухода Мохамеда Салаха.
Однако все попытки английского клуба, похоже, оказались тщетными. Поскольку футболист уже принял окончательное решение в пользу «Барселоны» и готовится к переезду в Испанию.