Kay Xaverts «Arsenal» va «PSJ» o‘rtasidagi final haqida gapirdi
U raqib jamoaning o‘tgan mavsumdagi muvaffaqiyatlarini e’tirof etgan holda, Arsenal ham ushbu bosqichga tasodifan kelib qolmaganini alohida ta’kidlab o‘tdi. Xaverts o‘z so‘zida PSJ o‘tgan yili Chempionlar ligasida g‘olib chiqqanini va o‘sha davrda Yevropaning eng kuchli jamoasi bo‘lganini tan oldi.
Shuningdek, u parijliklar bu yil ham barqaror va mazmunli o‘yin ko‘rsatganini qayd etdi. Biroq futbolchi London klubi vakillarida ham o‘z kuchiga nisbatan juda katta ishonch borligini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ichidagi birdamlik va g‘alabaga bo‘lgan chanqoqlik hal qiluvchi pallada muhim rol o‘ynaydi. Arsenal jamoasi uchun mazkur final uchrashuvi tarixiy ahamiyat kasb etadi.
Londonliklar o‘z tarixida ikkinchi bor ushbu nufuzli musobaqaning finaliga yo‘l oldi. Mikel Arteta boshqaruvidagi jamoa so‘nggi yillarda sezilarli darajada o‘sishga erishdi va yaqinda Angliya chempionligini qo‘lga kiritdi.
Xavertsning ishonchi komilki, ichki birinchilikdagi g‘alaba futbolchilarga qo‘shimcha ruhiy quvvat bag‘ishlaydi. Bir necha yil davomida yuqori darajada kurash olib borgan jamoa nihoyat o‘z maqsadiga erishgani ularni yanada jipslashtirgan.
Futbolchi final uchrashuvida ortiqcha hisob-kitoblar emas, balki maydondagi iroda va xarakter ustunlik qilishini aytdi. Uning fikricha, maydonga tushganda raqibning maqomi qanday bo‘lishidan qat’i nazar, faqat g‘alaba haqida o‘ylash lozim.
Xaverts jamoasining har bir a’zosi raqibni mag‘lub etish uchun bor kuchini ishga solishiga ishonadi. One.uz sayti xabariga ko‘ra, Kay Xaverts finalda maqomlar emas, balki maydonda g‘alaba uchun borini beradigan jamoa muvaffaqiyat qozonishini ta’kidlagan.
Xulosa o‘rnida aytish mumkinki, Arsenal futbolchilari PSJning amaldagi chempionlik maqomidan hayiqmayapti. Aksincha, ular o‘zlarining so‘nggi yutuqlaridan ilhomlangan holda Yevropa taxtini egallashga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Final o‘yini nafaqat ikki kuchli jamoaning to‘qnashuvi, balki ikki xil futbol falsafasining kurashiga aylanadi. Londonliklar o‘zlarining uzoq kutilgan orzusini amalga oshirish va Yevropaning eng nufuzli sovrinini qo‘lga kiritish uchun qat’iy qarorga kelgan.

Кай Хавертц рассказал о финале между «Арсеналом» и «ПСЖ»
Опытный полузащитник команды «Арсенал» Кай Хавертц поделился своими мыслями перед решающим матчем Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Лондонский клуб выйдет на поле против парижского «ПСЖ» в финале самого престижного турнира Европы 30 мая этого года. По мнению немецкого футболиста, в матчах такого уровня совершенно неважно, чьи возможности оцениваются выше или кто считается аутсайдером.
Признав успехи команды соперника в прошлом сезоне, он особо подчеркнул, что «Арсенал» также попал на этот этап не случайно. Хавертц признал, что «ПСЖ» стал победителем Лиги чемпионов в прошлом году и в тот период был сильнейшей командой Европы.
Также он отметил, что парижане и в этом году демонстрируют стабильную и содержательную игру. Однако футболист сообщил, что представители лондонского клуба также обладают огромной уверенностью в своих силах.
По его словам, сплоченность внутри команды и жажда победы сыграют важную роль в решающий момент. Для команды «Арсенал» данный финальный матч имеет историческое значение.
Лондонцы второй раз в своей истории вышли в финал этого престижного турнира. Команда под руководством Микеля Артеты за последние годы достигла значительного роста и недавно завоевала чемпионство Англии.
Хавертц полностью уверен, что победа в национальном чемпионате придаст футболистам дополнительный психологический заряд. То, что команда, боровшаяся на высоком уровне в течение нескольких лет, наконец достигла своей цели, еще больше сплотило их.
Футболист сказал, что в финальном матче будут преобладать не лишние расчеты, а воля и характер на поле. По его мнению, выходя на поле, независимо от статуса соперника, нужно думать только о победе.
Хавертц верит, что каждый член команды приложит все свои силы, чтобы победить соперника. Согласно сообщению сайта One.uz, Кай Хавертц подчеркнул, что в финале успех ждет не команду со статусом, а ту, которая отдаст всего себя на поле ради победы.
В заключение можно сказать, что футболисты «Арсенала» не пугаются статуса действующего чемпиона «ПСЖ». Напротив, вдохновленные своими последними достижениями, они готовятся занять европейский трон.
Финальная игра станет не только столкновением двух сильных команд, но и борьбой двух разных футбольных философий. Лондонцы твердо решили осуществить свою долгожданную мечту и завоевать самый престижный трофей Европы.