Ispaniya jamoasi rahbariyati himoya chizig’ini mustahkamlash maqsadida Angliyaning Arsenal klubi tarkibida to‘p surayotgan Piero Hincapiega qiziqish bildirmoqda. Daily Mail nashri xabar berishicha, kataloniyaliklar 24 yoshli himoyachini Londondan olib kelish oson bo‘lmasligini tushunishsa-da, transfer bo‘yicha rasmiy so‘rov yuborishni rejalashtirishgan.
Hozirda Hincapie Bayer Leverkusen klubidan Arsenalga ijaraga berilgan futbolchi hisoblanadi. Biroq, shartnomada ma’lum shartlar bajarilgan taqdirda kuchga kiradigan majburiy sotib olish bandi mavjud.
Kutilishicha, Arsenal tez orada 52 million yevro to‘lab, ekvadorlik sportchi bilan besh yillik shartnoma imzolaydi. Hincapie Mikel Arteta boshchiligidagi jamoaning muhim a’zosiga aylangan va hatto Budapeshtda Parij Sen-Jermen jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan Chempionlar ligasi finali uchun asosiy tarkibdan joy olgan.
Barselona allaqachon yozgi transfer kampaniyasini boshlab yuborgan. Jamoa Nyukasl United hujumchisi Entoni Gordon transferini hal qildi, shuningdek, Julian Alvarez va Bernardo Silva kabi yulduzlar ham tarkibga qo‘shilishi kutilmoqda.
Sport direktori Deko klubning moliyaviy qiyinchiliklariga qaramay, kamida bitta markaziy himoyachi sotib olishni maqsad qilgan. Inter himoyachisi Alessandro Bastoni bilan bog‘liq muzokaralar to‘xtab qolganidan so‘ng, Hincapie asosiy nishonga aylandi.
Chap oyoqda yaxshi o‘ynaydigan va qanotda ham harakat qila oladigan himoyachi Barselona talablariga to‘liq javob beradi. U o‘tgan mavsumda Xabi Alonso qo‘l ostida Bayer Leverkusen bilan Bundesliga va Germaniya kubogida g‘olib chiqib, o‘z mahoratini yuqori darajada namoyish etgan edi.

«Барселона» проявляет интерес к защитнику «Арсенала» Пьеро Инкапье
Футбольный клуб «Барселона» продолжает активно действовать на летнем трансферном рынке. Об этом сообщает Zamin.uz.
Руководство испанской команды в целях укрепления линии защиты проявляет интерес к Пьеро Инкапье, выступающему в составе английского клуба «Арсенал». По сообщению издания Daily Mail, каталонцы, понимая, что забрать 24-летнего защитника из Лондона будет непросто, планируют отправить официальный запрос по трансферу.
На данный момент Инкапье является игроком «Байера Леверкузен», отданным в аренду в «Арсенал». Однако в контракте присутствует пункт об обязательном выкупе, который вступает в силу при выполнении определенных условий.
Ожидается, что «Арсенал» в ближайшее время выплатит 52 миллиона евро и подпишет с эквадорским спортсменом пятилетний контракт. Инкапье стал важным членом команды под руководством Микеля Артеты и даже занял место в основном составе на финал Лиги чемпионов против «Пари Сен-Жермен», который пройдет в Будапеште.
«Барселона» уже запустила летнюю трансферную кампанию. Команда согласовала трансфер нападающего «Ньюкасл Юнайтед» Энтони Гордона, также ожидается присоединение к составу таких звезд, как Хулиан Альварес и Бернардо Силва.
Спортивный директор Деку, несмотря на финансовые трудности клуба, намерен приобрести как минимум одного центрального защитника. После того как переговоры с защитником «Интера» Алессандро Бастони зашли в тупик, Инкапье стал основной целью.
Защитник, который хорошо играет левой ногой и может действовать на фланге, полностью соответствует требованиям «Барселоны». В прошлом сезоне под руководством Хаби Алонсо он в составе «Байера Леверкузен» стал победителем Бундеслиги и Кубка Германии, продемонстрировав свое мастерство на высоком уровне.