Paulu Barboza O‘zbekiston bilan o‘yinda Portugaliya imkoniyatlarini past baholadi
Jahon chempionati doirasida bo‘lib o‘tadigan Portugaliya va O‘zbekiston milliy terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv oldidan portugaliyalik taniqli futbol agenti Paulu Barboza o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sport-Ekspress nashri keltirgan xabarga ko‘ra, ekspert bo‘lajak bahsda o‘z milliy jamoasining imkoniyatlariga shubha bilan qaramoqda va O‘zbekiston vakillarining salohiyatini yuqori baholamoqda. Paulu Barboza O‘zbekiston terma jamoasining ilk turda Kolumbiyaga qarshi ko‘rsatgan o‘yinini kuzatgani va undan ijobiy taassurot olganini yashirib o‘tirmadi.
O‘zbekiston o‘sha bahsda mag‘lubiyatga uchragan bo‘lsa-da, o‘zining mazmunli futboli bilan ko‘plab xalqaro mutaxassislarning diqqat markaziga tushgan edi. Agar Portugaliyaning Kongo DRga qarshi o‘yinidan kelib chiqadigan bo‘lsak, jamoamizning g‘alabasiga ishonchim komil emas.
Men O‘zbekistonning Kolumbiyaga qarshi bahsini tomosha qildim. Mening fikrimcha, O‘zbekiston Kongo DRdan kuchliroq jamoa.
Kolumbiya haqida esa gapirmasa ham bo‘ladi. Portugaliyani juda qiyin o‘yin kutmoqda.
Portugaliya terma jamoasi mundialdagi ilk uchrashuvida Kongo DR bilan kutilmaganda 1:1 hisobida durang o‘ynab, ochko yo‘qotgan edi. Barboza o‘z terma jamoasiy qiyin o‘yin kutmoqda.
Portugaliya terma jamoasi mundialdagi ilk uchrashuvida Kongo DR bilan kutilmaganda 1:1 hisobida durang o‘ynab, ochko yo‘qotgan edi. Barboza o‘z terma jamoasining yetakchi futbolchilari, xususan.
Barboza o‘z terma jamoasining yetakchi futbolchilari, xususan, Bernardu Silva va Vitinyaning harakatlariga to‘xtalib, tarkibdagi ayrim o‘yinchilar hozirda optimal sport formasida emasligini ta’kidladi. Agentning fikricha, Portugaliya terma jamoasi muvaffaqiyat qozonishni istasa, quyidagi jihatlarga e’tibor qaratishi lozim: jamoani tarkibini qayta ko‘rib chiqish, hujum chizig‘idagi o‘yin uslubini zudlik bilan o‘zgartirish.
Eslatib o‘tamiz, K guruhidagi vaziyatni sezilarli darajada o‘zgartirib yuborishi mumkin bo‘lgan Portugaliya — O‘zbekiston uchrashuvi 23 iyun kuni bo‘lib o‘tadi. Muxlislar ushbu bahsda har ikki jamoadan faqat g‘alaba uchun shiddatli kurash kutishmoqda.

Паулу Барбоза оценил возможности Португалии в матче против Узбекистана низким.
Перед матчем между национальными сборными Португалии и Узбекистана в рамках чемпионата мира известный португальский футбольный агент Паулу Барбоза поделился своими мыслями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно сообщению издания «Спорт-Экспресс», эксперт с сомнением смотрит на возможности своей национальной команды в предстоящем поединке и высоко оценивает потенциал представителей Узбекистана. Паулу Барбоза не скрыл, что наблюдал за игрой сборной Узбекистана против Колумбии в первом туре и остался под положительным впечатлением.
Хотя Узбекистан потерпел поражение в том матче, он привлек внимание многих международных специалистов своим содержательным футболом. Если исходить из игры Португалии против ДР Конго, я не уверен в победе нашей команды.
Я смотрел матч Узбекистана против Колумбии. По моему мнению, Узбекистан — более сильная команда, чем ДР Конго.
О Колумбии и говорить не стоит. Португалию ждет очень сложная игра.
Сборная Португалии в своем первом матче на мундиале неожиданно сыграла вничью 1:1 с ДР Конго, потеряв очки. Барбоза ожидает сложной игры для своей сборной.
Сборная Португалии в своем первом матче на мундиале неожиданно сыграла вничью 1:1 с ДР Конго, потеряв очки. Барбоза отметил ведущих футболистов своей сборной, в частности.
Барбоза остановился на действиях ведущих игроков своей сборной, в частности Бернарду Силвы и Витиньи, отметив, что некоторые игроки состава сейчас находятся не в оптимальной спортивной форме. По мнению агента, если сборная Португалии хочет добиться успеха, ей необходимо обратить внимание на следующие аспекты: пересмотреть состав команды и незамедлительно изменить стиль игры в линии нападения.
Напоминаем, что матч Португалия — Узбекистан, который может значительно изменить ситуацию в группе K, состоится 23 июня. Болельщики ожидают от обеих команд ожесточенной борьбы только за победу в этом поединке.