O‘zbekiston jamoasida Shomurodov eng yuqori bahoga ega bo‘ldi
O‘zbekiston milliy terma jamoasi Jahon chempionati guruh bosqichining ikkinchi turida Portugaliyaga qarshi o‘yin o‘ynadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvdan keyingi "Fleshskor" sayti futbolchilarning harakatlarini baholaydi. O‘zbekiston safida eng yuqori baho Eldor Shomurodovga qo‘yildi.
Terma jamoa sardori 6,9 ball oldi. Ikkinchi o‘rinni esa zaxiradan maydonga tushgan Azizbek Mozgovoy egalladi u 6,7 ball bilan jamoadagi ikkinchi natijani qayd etdi.
Xojiakbar Alijonov 6,5 ball oldi. Abduqodir Husanov 6,4 ball bilan o‘zini ko‘rsatdi.
Abbosbek Fayzullayev va Igor Sergeyev ikkalasi ham 6,2 ball oldi. Bobur Karimov 6,1 ball oldi.
Azizbek Ganiyev, Odiljon Hamrobekov va Sherzod Nasrullayev uchalasi 6,0 ball oldi. Rustam Ashurmatov 5,9 ball oldi.
Otabek Shukurov va Alisher Abdullayev ikkalasi 5,6 ball oldi. Darvozabon Abduvohid Nematov esa jamoadagi eng past, 5,4 ball oldi.
Abduqodir Husanov asosiy tarkibda maydonga tushgan futbolchilar orasida Shomurodovdan keyingi eng yuqori bahoni oldi. Bu esa uning o‘yinidagi faollik va samaradorligini ko‘rsatadi.

В сборной Узбекистана Шомуродов получил самую высокую оценку
Сборная Узбекистана провела матч против Португалии во втором туре группового этапа чемпионата мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
После матча сайт «Флешскор» оценил действия футболистов. В составе Узбекистана самую высокую оценку получил Эльдор Шомуродов.
Капитан сборной получил 6,9 балла. Второе место занял вышедший на замену Азизбек Мозговой, который зафиксировал второй результат в команде с 6,7 балла.
Хожиакбар Алижонов получил 6,5 балла. Абдукодир Хусанов показал себя с 6,4 балла.
Аббосбек Файзуллаев и Игорь Сергеев оба получили по 6,2 балла. Бобур Каримов получил 6,1 балла.
Азизбек Ганиев, Одилжон Хамробеков и Шерзод Насруллаев все трое получили по 6,0 балла. Рустам Ашурматов получил 5,9 балла.
Отабек Шукуров и Алишер Абдуллаев оба получили по 5,6 балла. Вратарь Абдувохид Нематов получил самую низкую оценку в команде — 5,4 балла.
Абдукодир Хусанов получил самую высокую оценку после Шомуродова среди футболистов, вышедших в стартовом составе. Это свидетельствует о его активности и эффективности в игре.