Ronaldu Jahon chempionatlarida eng ko‘p urgan o‘nta gol muallifiga aylandi
Krishtianu Ronaldu Portugaliya terma jamosining Jahon chempionatlaridagi eng yaxshi to‘purariga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U O‘zbekistonga qarshi o‘tgan uchrashuvda ikki gol urgan va shundan so‘ng jami mingollari sonini o‘ntaga yetkazgan. Shu tariqa, Ronaldu uzoq yillar davomida birinchi o‘rinda turgan Eyseniorni ortda qoldirgan.
Portugaliya futbolining bu taniqli vakili Jahon chempionatlarida jami to‘qqizta gol urgan edi. Reytingda Pauleta to‘rtita gol bilan uchinchi o‘rnini egallab kelmoqda.
Joze Augushtu, Gonsalu Ramush va Joze Torresh hisobida esa har biri uchtadan gol bor. Portugaliya terma jamoasining Jahon chempionatlaridagi eng yaxshi to‘purarlari quyidagilar: Krishtianu Ronaldu — o‘nta gol, Eysebio — to‘qqizta gol, Pauleta — to‘rtita gol, Joze Augushtu — uchta gol, Gonsalu Ramush — uchta gol, Joze Torresh — uchta gol.
Ronaldu O‘zbekistonga qarshi o‘tgan bahsdada dubl qayd etib, terma jamoa tarixidagi yana bir rekordni o‘z nomiga yozib qo‘ydi. Bu uning Portugaliya futbolidagi o‘rni va mehnatini yanada mustahkamlab berdi.

Роналду стал автором десяти голов в чемпионатах мира, что является наибольшим показателем.
Криштиану Роналду стал лучшим бомбардиром сборной Португалии на чемпионатах мира. Об этом сообщил Zamin.uz.
В матче против Узбекистана он забил два гола, в результате чего общее количество его голов достигло десяти. Таким образом, Роналду обошел Эйсебио, который на протяжении многих лет занимал первое место.
Этот известный представитель португальского футбола забил на чемпионатах мира в общей сложности девять голов. В рейтинге Паулета с четырьмя голами занимает третье место.
На счету Жозе Аугусто, Гонсалу Рамуша и Жозе Торреша по три гола у каждого. Лучшими бомбардирами сборной Португалии на чемпионатах мира являются следующие игроки: Криштиану Роналду — десять голов, Эйсебио — девять голов, Паулета — четыре гола, Жозе Аугусто — три гола, Гонсалу Рамуш — три гола, Жозе Торреш — три гола.
Забив дубль в матче против Узбекистана, Роналду установил еще один рекорд в истории национальной сборной. Это еще больше укрепило его место и значимость его труда в португальском футболе.