Krishtianu Ronaldu O‘zbekistonga qarshi o‘yindan keyin o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi
Portugaliya milliy jamoasining hujumchisi Krishtianu Ronaldu Jahon chempionati-2026 guruh bosqichida O‘zbekistonga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan keyin o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yulduz forvard jamoasining maydondagi ishonchi, harakati va o‘yin davomida ko‘rsatgan o‘sishidan mamnun ekanini ta’kidladi. "Juda baxtliman.
Ammo men uchun eng muhimi — bajargan ishimiz va maydonda namoyon etgan ishonchimiz. Jamoa haqiqatan ham yaxshi o‘yin ko‘rsatdi va sezilarli darajada o‘sdi", — dedi Ronaldu FIFA rasmiy saytiga bergan intervyusida.
Portugaliyalik futbolchining ta’kidlashicha, har bir qiyin vaziyat ortida yangi imkoniyat yashirin bo‘ladi. U shaxsiy yutuqlar yoqimli ekanini tan olgan holda, asosiy maqsadi milliy jamoa manfaati ekanini qayd etdi.
"Har bir qiyinchilik ortida imkoniyat bor. Albatta, shaxsiy rekordlar yoqimli.
Ammo mening asosiy maqsadim — milliy jamoaga o‘z oldiga qo‘ygan vazifalariga erishishda yordam berish", — dedi hujumchi. Krishtianu Ronaldu O‘zbekistonga qarshi bahsda ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
U uchrashuvning 6 va 39-daqiqalarida gol urib, dubl qayd etdi. Ushbu gollar orqali 41 yoshli futbolchi Portugaliya milliy jamoasi tarixida jahon chempionatlarining eng yaxshi to‘purariga aylandi.
Endilikda Ronalduning mundiallarda urgan gollari soni 10 taga yetdi. Shu tariqa, portugaliyalik yulduz o‘zining boy faoliyatida yana bir tarixiy natijani qayd etdi.
Shunga qaramay, Ronaldu shaxsiy rekorddan ko‘ra jamoaning natijasi va oldinga siljishini muhimroq deb hisoblashini yana bir bor ta’kidladi. Manba: FIFA rasmiy sayti

Криштиану Роналду поделился своими впечатлениями после матча против Узбекистана
Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду поделился своими впечатлениями после матча против Узбекистана на групповом этапе чемпионата мира-2026. Об этом сообщает Zamin.uz.
Звездный форвард отметил, что доволен уверенностью команды на поле, ее активностью и прогрессом, продемонстрированным в ходе игры. «Я очень счастлив.
Но самое главное для меня — это проделанная нами работа и уверенность, которую мы проявили на поле. Команда действительно показала хорошую игру и заметно выросла», — сказал Роналду в интервью официальному сайту ФИФА.
Португальский футболист подчеркнул, что за каждой трудной ситуацией скрывается новая возможность. Признав, что личные достижения приятны, он отметил, что его главной целью являются интересы национальной сборной.
«За каждой трудностью стоит возможность. Конечно, личные рекорды приятны.
Но моя основная цель — помочь национальной команде достичь поставленных перед собой задач», — сказал нападающий. Криштиану Роналду дважды поразил ворота соперника в матче против Узбекистана.
Он забил голы на 6-й и 39-й минутах встречи, оформив дубль. Благодаря этим голам 41-летний футболист стал лучшим бомбардиром чемпионатов мира в истории сборной Португалии.
Теперь общее количество голов Роналду на мундиалях достигло 10. Таким образом, португальская звезда зафиксировала еще один исторический результат в своей богатой карьере.
Несмотря на это, Роналду еще раз подчеркнул, что считает результат и движение команды вперед более важными, чем личный рекорд. Источник: официальный сайт ФИФА