Futbolchi o‘z saxovatini namoyish etish maqsadida butun tarkib uchun maxsus dizayn asosida tayyorlangan oltin rangli mate to‘plamlarini taqdim etgan. Ushbu ma’lumotlar "Tottenxem" klubi himoyachisi Markos Senesining sevgilisi Kelsi-Rouuz Bauers tomonidan ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilingan video orqali jamoatchilikka ma’lum bo‘ldi.
Goal.com nashri tarqatgan xabarga ko‘ra, bu qadam jamoadagi birdamlikni mustahkamlashga xizmat qiladi. Maxsus sovg‘aning tarkibi va tafsilotlari Kelsi-Rouuz Bauers o‘z sahifasida Argentina futbol assotsiatsiyasi logotipi, jahon chempionati kubogi tasviri va Markos Senesining ismi tushirilgan jigar rang sumkani namoyish etdi.
U o‘z hayratini yashirmay, ushbu sovg‘ani Messi barcha futbolchilar uchun tayyorlatganini ta’kidladi. Sumka ichidan Lionel Messining shaxsiy brendi tushirilgan oltin rangli Stanley termosi, maxsus mate idishi, bir quti yerba o‘ti hamda metall naycha joy olgan.
Janubiy Amerikada juda mashhur bo‘lgan mate ichimligi quritilgan yerba barglarini issiq suvda damlash orqali tayyorlanadi. Ushbu kofeinga boy an’anaviy ichimlik mintaqa futbolchilari hayotining ajralmas qismiga aylangan.
Messining bunday shaxsiy yondashuvi nafaqat moddiy qiymatga ega, balki jamoa a’zolari o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va do‘stlik ramzi sifatida ham baholanmoqda. Sportdagi holat va kelajakdagi o‘zgarishlar Mazkur samimiy sovg‘alar Argentina terma jamoasi uchun biroz murakkab kechgan yirik turnirdan so‘ng taqdim etildi.
Eslatib o‘tamiz, keskin kurashlarga boy bo‘lgan jahon chempionati finalida Argentina Ispaniya terma jamoasiga qo‘shimcha bo‘limlarda 1:0 hisobida imkoniyatni boy bergan edi. O‘shanda uchrashuvning 106-daqiqasida Ferran Torres tomonidan kiritilgan gol ispaniyaliklarga g‘alaba keltirgan edi.
Sovg‘a haqida ma’lumot bergan Kelsi-Rouuz Bauersning o‘zi ham futbol olamiga begona emas. U "Chelsi" va "Sautgempton" akademiyalarida tahsil olgan hamda AQSh talabalar ligasida to‘p surgan professional sportchidir.
U o‘z turmush o‘rtog‘i Markos Senesi bilan "Bornmut" klubida o‘ynab yurgan kezlari tanishgan. Hozirda Senesi "Tottenxem" bilan to‘rt yillik shartnoma imzolab, London klubi safida yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Капитан сборной Аргентины Лионель Месси после участия в чемпионате мира подарил товарищам по команде и тренерскому штабу особые дорогие подарки. Об этом сообщает One.uz.
Футболист продемонстрировал свою щедрость, вручив всему составу специально разработанные золотые наборы для мате. Эта информация стала известна публике через видео, опубликованное в социальных сетях Кельси-Роуз Бауэр, девушкой защитника «Тоттенхэма» Маркоса Сеньеси.
По сообщению издания Goal.com, этот жест способствует укреплению единства в команде. Состав и детали специального подарка Кельси-Роуз Бауэр на своей странице показала коричневую сумку с логотипом Футбольной ассоциации Аргентины, изображением кубка чемпионата мира и именем Маркоса Сеньеси.
Не скрывая своего восхищения, она подчеркнула, что этот подарок Месси подготовил для всех футболистов. Внутри сумки находился золотой термос Stanley с личным брендом Лионеля Месси, специальная кружка для мате, коробка с травой ерба-мате и металлическая трубочка.
Напиток мате, очень популярный в Южной Америке, готовится путем заваривания сушеных листьев ерба-мате горячей водой. Этот традиционный напиток, богатый кофеином, стал неотъемлемой частью жизни футболистов региона.
Такой личный подход Месси оценивается не только по материальной ценности, но и как символ взаимного уважения и дружбы между членами команды. Ситуация в спорте и будущие изменения Эти искренние подарки были вручены после крупного турнира, который прошел для сборной Аргентины несколько сложно.
Напомним, в финале чемпионата мира, богатом на острые противостояния, Аргентина уступила сборной Испании в дополнительное время со счетом 1:0. Тогда гол, забитый Ферраном Торресом на 106-й минуте встречи, принес испанцам победу.
Кельси-Роуз Бауэр, сообщившая о подарке, также не чужда футбольного мира. Она является профессиональным спортсменом, обучавшейся в академиях «Челси» и «Саутгемптона», а также выступавшей в студенческой лиге США.
Она познакомилась со своим мужем Маркосом Сеньеси, когда тот играл за «Борнмут». Сейчас Сеньеси подписал четырехлетний контракт с «Тоттенхэмом» и готовится к новому сезну в составе лондонского клуба.