Angliya terma jamoasi hamda Manchester Siti klubining tajribali himoyachisi Jon Stounz faoliyatida katta o'zgarishlar yuz berishi kutilmoqda. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Sky Sports nashri bergan ma'lumotlarga ko'ra, mahoratli futbolchi Italiya A Seriyasining amaldagi chempioni Inter jamoasi bilan og'zaki kelishuvga erishgan va yaqin orada Angliya futbolini tark etishi mumkin. Mazkur kutilmagan transfer haqida Goal.com nashri xabar bermoqda.
Stounzning Manchester Siti bilan amaldagi shartnomasi yakuniga yetgach, u San-Siro stadioniga erkin agent maqomida yo'l olishi rejalashtirilgan. Hozirgi vaqtda futbolchining vakillari Italiya grandi bilan ikki yillik shartnoma shartlarini to'liq yakunlash va barcha tafsilotlarni kelishib olish bo'yicha faol muzokaralar olib bormoqda.
Inter uchun strategik ahamiyatga ega transfer Ushbu kelishuv Inter bosh murabbiyi Kristian Chivu uchun strategik ahamiyatga ega g'alaba sifatida baholanmoqda. Murabbiy o'z jamoasi tarkibini yuqori saviyadagi g'alaba qozonish ko'nikmasiga ega bo'lgan futbolchilar bilan kuchaytirishni asosiy maqsad qilib qo'ygan.
Jon Stounzning Angliya Premer-ligasi va nufuzli xalqaro musobaqalardagi boy tajribasi Milan klubining himoya chizig'ini mustahkamlashda muhim omil bo'lishi shubhasizdir. Italiya chempionining ushbu transfer poygasidagi muvaffaqiyati Angliyaning bir qator nufuzli klublari rejalariga jiddiy to'siq bo'ldi.
Ma'lumotlarga ko'ra, Arsenal va Chelsi jamoalari ham tajribali himoyachini o'z safiga qo'shib olishni yoki mamlakatda qolishga ko'ndirishni istagan edi. Ayniqsa, londonliklar safida Uilyam Saliba jarohat olganidan so'ng, jamoaning himoya chizig'ini tajribali ijrochilar bilan to'ldirishga bo'lgan ehtiyoji keskin ortgan edi.
Raqobat va himoyadagi islohotlar Faqatgina Angliya klublari emas, balki Yevropaning boshqa grandlari ham futbolchi uchun jiddiy kurash olib bordi. Xususan, Yuventus rahbariyati ham o'tgan dam olish kunlarida futbolchining vakillari bilan aloqaga chiqib, uni o'z tomoniga og'dirishga harakat qildi.
Biroq Inter jamoasining tezkor va aniq takliflari evaziga Stounz aynan Milan klubini tanlashga qaror qildi. Jon Stounzning transfer qilinishi Kristian Chivu boshchiligidagi himoya chizig'ini yangilash rejasining bir qismidir.
Klub mutasaddilari ingliz futbolchisi bilan bir qatorda, Tottenxem jamoasi sardori Kristian Romero bilan ham qiziqishda davom etmoqda. Agar yozgi transfer oynasida Benjamin Pavar jamoani tark etsa, klub rahbariyati har ikki himoyachini ham sotib olish imkoniyatini ko'rib chiqadi.
Hozircha esa barcha e'tibor Jon Stounz bilan bog'liq kelishuvni rasmiylashtirishga qaratilgan.
2026-yilgi jahon chempionati yakunlanishi bilan Yevropa futbolida transfer bozori o‘ta qizg‘in pallaga kirdi. Dunyoning yetakchi klublari yangi mavsum oldidan o‘z
Italiyaning "Inter" klubi himoya chizig‘ini mustahkamlash maqsadida "Tottenxem" jamoasining markaziy himoyachisi Kristian Romeroni o‘z safiga qo‘shib olish uchun jiddiy harakatlarni boshladi. Bu

Ожидается, что в карьере опытного защитника сборной Англии и клуба «Манчестер Сити» Джона Стоунза произойдут значительные изменения. Об этом сообщает One.uz
По данным издания Sky Sports, талантливый футболист достиг устного соглашения с действующим чемпионом итальянской Серии А клубом «Интер» и в ближайшее время может покинуть английский футбол. О данном неожиданном трансфере сообщает издание Goal.com
После окончания действующего контракта Стоунза с «Манчестер Сити» запланирован его переход на стадион «Сан-Сиро» в статусе свободного агента. В настоящее время представители футболиста активно ведут переговоры с итальянским грандом о полном завершении условий двухлетнего контракта и согласовании всех деталей.
Трансфер, имеющий стратегическое значение для «Интера» Данное соглашение оценивается как победа стратегического значения для главного тренера «Интера» Кристиана Чиву. Тренер поставил своей главной целью усилить состав команды футболистами, обладающими навыками достижения высоких побед.
Безусловно, богатый опыт Джона Стоунза в Английской Премьер-лиге и престижных международных турнирах станет важным фактором в укреплении линии обороны миланского клуба. Успех итальянского чемпиона в этой трансферной гонке стал серьезным препятствием для планов ряда престижных клубов Англии.
По имеющимся данным, клубы «Арсенал» и «Челси» также хотели бы усилить свои ряды опытным защитником или убедить его остаться в стране. Особенно остро необходимость пополнения линии обороны опытным исполнителем возросла после травмы Уильяма Салиба в составе лондонцев.
Конкуренция и реформы в обороне Серьезную борьбу за футболиста вели не только английские клубы, но и другие европейские гранды. В частности, руководство «Ювентуса» также связалось с представителями футболиста в прошедшие выходные, пытаясь переманить его на свою сторону.
Однако благодаря быстрому и точному предложению со стороны «Интера» Стоунз решил выбрать именно миланский клуб. Трансфер Джона Стоунза является частью плана по обновлению линии обороны под руководством Кристиана Чиву.
Представители клуба продолжают проявлять интерес не только к английскому футболисту, но и к капитану «Тоттенхэма» Кристиану Ромеро. Если в летнее трансферное окно Бенжамен Павар покинет команду, руководство клуба рассмотрит возможность приобретения обоих защитников.