Lionel Messining AQSHning MLS ligasiga koʻchib oʻtishi uning nafaqat sportchi, balki yirik tijoriy loyihalar markazidagi shaxs sifatidagi nufuzini yanada mustahkamladi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Biroq Gollivud yulduzlari va reklama ijodkorlarining taʼkidlashicha, argentinalik futbol yulduzi bilan ishlash oʻta qatʼiy tartib-qoidalar va harbiy aniqlikni talab etadi. Xususan, mashhur aktyor Stiv Kerell Messining reklama suratga olish jarayonlari uchun juda qisqa vaqt ajratishini va belgilangan muddat tugashi bilan maydonchani tark etishini maʼlum qilgan.
Goal.com nashri bergan maʼlumotlarga koʻra, dunyoning eng yaxshi futbolchilaridan biri maydondan tashqaridagi ish tartibini ham oʻta yuqori darajada nazorat qiladi. Qatʼiy vaqt chegarasi va yuqori bosim Los-Anjeles futbol klubi hammuallifi, taniqli aktyor Uill Ferrell ushbu jarayonning sahna ortidagi sirlari bilan oʻrtoqlashdi.
Uning soʻzlariga koʻra, garchi oʻzi sakkiz karra Oltin toʻp sohibi bilan shaxsan uchrashmagan boʻlsa-da, bu tafsilotlarni hamkasbi Stiv Kerelldan eshitgan. Mashhur kartoshka chipsi brendi uchun suratga olingan reklama roliklari davomida Messi ijodiy guruh oldiga oʻzgarmas shart qoʻygan.
Lionel suratga olish maydonchasiga kirib kelganidan soʻng, guruhda barcha zaruriy kadrlarni yozib olish uchun atigi oʻttiz daqiqa vaqt boʻladi. Bu vaqt oraligʻi Gollivud standartlari uchun nihoyatda qisqa hisoblanadi.
Odatda yirik yulduzlar ishtirokidagi reklamalar soatlab, hatto kunlab davom etishi mumkin. Biroq Messining holatida hech qanday kechikishlar yoki uzoq davom etadigan tayyorgarliklarga oʻrin qoldirilmaydi.
Futbolchi maydonga tushgach, texnik guruhdan natijani darhol va xatosiz taqdim etish talab etiladi. Bu esa rejissyor va operatorlar zimmasiga ulkan masʼuliyat hamda ruhiy bosim yuklaydi.
Brendlarning Messiga boʻlgan ehtiyoji Uill Ferrellning aytishicha, oʻttiz daqiqa tugashi bilan Messi oʻz ishini yakunlaydi va maydonchani tark etadi. Shu sababli suratga olish guruhi barcha texnik jihozlarni oldindan shay holatga keltirib, futbolchining har bir harakatini birinchi urinishdayoq muhrlashga harakat qiladi.
Aks holda, qimmatli kadrlar olinmay qolishi va yirik loyiha muvaffaqiyatsizlikka uchrashi mumkin. Bunday qatʼiy cheklovlarga qaramay, jahon brendlari futbol afsonasi bilan hamkorlik qilishdan voz kechishmaydi.
Inter Mayami klubi safiga qoʻshilganidan buyon Messining xalqaro miqyosdagi jozibasi va marketing qiymati yanada ortdi. Uning AQSH bozoridagi faolligi yirik kompaniyalarni ana shunday murakkab va qatʼiy shartlarga koʻnishga majbur qilmoqda.
Futbol maydonidagi kabi aniqlik va tezkorlikni hayotda ham talab qiladigan Lionel Messi, reklama olamida ham oʻz qoidalarini oʻrnatishda davom etmoqda.

Переход Лионеля Месси в американскую MLS лигу еще больше укрепил его авторитет не только как спортсмена, но и как личности в центре крупных коммерческих проектов. Об этом сообщает One.uz
Однако, по словам голливудских звезд и рекламных креаторов, работа с аргентинским футбольным звездой требует строгого соблюдения правил и военной точности. В частности, известный актер Стив Керр сообщил, что Месси выделяет очень мало времени на рекламные съемки и покидает площадку сразу по истечении установленного срока.
По данным издания Goal.com, один из лучших футболистов мира также строго контролирует рабочий процесс вне поля. Строгие временные рамки и высокое давление Со-владелец футбольного клуба «Лос-Анджелес», известный актер Уилл Феррер поделился закулисными секретами этого процесса.
По его словам, хотя он лично не встречался с восьмикратным обладателем «Золотого мяча», он услышал эти детали от своего коллеги Стива Керра. Во время съемок рекламных роликов для известного бренда картофельных чипсов Месси поставил перед творческой группой неизменное условие.
После того как Лионель входит на съемочную площадку, у группы есть всего тридцать минут, чтобы снять все необходимые кадры. Этот промежуток времени считается крайне коротким по голливудским стандартам.
Обычно рекламные ролики с участием крупных звезд могут длиться часами, а то и днями. Однако в случае с Месси не остается места ни задержкам, ни длительной подготовке.
Как только футболист выходит на площадку, от технической группы требуется немедленно и без ошибок предоставить результат. Это возлагает на режиссеров и операторов огромную ответственность и психологическое давление.
Потребность брендов в Месси По словам Уилла Феррера, как только истекает тридцатиминутный срок, Месси завершает свою работу и покидает площадку. Поэтому съемочная группа старается заранее подготовить все техническое оборудование и запечатлеть каждое движение футболиста с первого дубля.
В противном случае ценные кадры могут быть утеряны, и крупный проект может потерпеть неудачу. Несмотря на такие строгие ограничения, мировые бренды не отказываются от сотрудничества с футбольной легендой.
С момента присоединения к клубу «Интер Майами» международная привлекательность и маркетинговая ценность Месси еще больше возросли. Его активность на американском рынке заставляет крупные компании соглашаться на столь сложные и строгие условия.
Лионель Месси, требующий точности и скорости в жизни так же, как и на футбольном поле, продолжает устанавливать свои правила и в мире рекламы.