Angliya Liga kubogining ikkinchi saralash bosqichiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi va unda musobaqa g‘olibligi uchun asosiy da’vogar hisoblangan jamoalarning dastlabki raqiblari aniqlandi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Goal.com nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, Londonning “Chelsi” va “Tottenxem” klublari ushbu bosqichni o‘z maydonlarida quyi divizion vakillariga qarshi o‘yinlar bilan boshlaydigan bo‘ldi. Angliya futbolida mavsumning ilk nufuzli sovrinlaridan biri sanaladigan ushbu musobaqa jamoalar uchun o‘z imkoniyatlarini namoyish etish yo‘lida muhim ahamiyatga ega.
Musobaqa tarixida besh marta g‘oliblikni qo‘lga kiritgan “Chelsi” jamoasi o‘z maydonida “Luton Taun” klubini qabul qiladi. Mazkur bahs janubiy mintaqa saralash bosqichining eng qiziqarli uchrashuvlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.
Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, “ko‘klar” ushbu kubokni oxirgi marta 2015-yilda qo‘lga kiritgan edi. O‘shanda hal qiluvchi final uchrashuvida Maurisio Pochettino boshqaruvidagi “Tottenxem” jamoasi 2:0 hisobida mag‘lub etilgandi.
Mintaqaviy bahslar va asosiy o‘yinlar O‘z muxlislari qarshisida to‘p suradigan “Tottenxem” jamoasi esa “Charlton Atletik” klubi bilan kuch sinashadi. London derbisi maqomida o‘tadigan mazkur uchrashuv ushbu jamoalarning 2011-yildan buyon o‘tkazadigan ilk rasmiy to‘qnashuviga aylanadi.
“Shporlar” o‘z tarixidagi oxirgi Liga kubogi g‘olibligini 2008-yilda nishonlagan. O‘shanda final bahsida aynan “Chelsi” jamoasi qo‘shimcha bo‘limlarda kiritilgan gollar evaziga taslim etilgan edi.
Muxlislarning uzoq masofaga safar qilishlari bilan bog‘liq qiyinchiliklarni kamaytirish maqsadida qur’a an’anaviy tarzda shimoliy va janubiy mintaqalarga bo‘lingan holda o‘tkazildi. Janubiy mintaqaning yana bir diqqatga sazovor o‘yinida “Sautgempton” o‘z uyida “Vest Xem Yunayted” jamoasini sinovdan o‘tkazadi.
Ushbu ikki jamoaning o‘zaro bahsi saviya jihatidan Premyer-liga darajasidagi to‘qnashuvlarni yodga soladi. Shimoliy mintaqada esa “Nottingem Forest” o‘z maydonida “Lids Yunayted”ni qabul qilishi markaziy o‘yinlardan biri sifatida qayd etildi.
O‘tgan mavsumda nufuzli musobaqalarda muvaffaqiyatli ishtirok etgan “Nottingem” uchun bu uchrashuv oson kechmasligi aniq. Shuningdek, “Nyukasl Yunayted” o‘z uyida “Vest Bromvich Albion” bilan bahs olib borsa, “Everton” jamoasi “Preston Nort End” mehmoni bo‘ladi.
Amaldagi chempion va musobaqa taqvimi “Manchester Siti” jamoasi ushbu musobaqaga amaldagi chempion sifatida tashrif buyuradi. O‘tgan mavsumning finalida “Arsenal” ustidan qozonilgan dramatik g‘alaba jamoaga o‘z tarixidagi to‘qqizinchi Liga kubogini taqdim etgan edi.
O‘shanda yosh iqtidor egasi Niko O’Reyllining ikkinchi bo‘limda kiritgan ikki goli Pep Gvardiola jamoasiga muvaffaqiyat keltirgandi. Ushbu g‘alaba orqali bosh murabbiy Angliya futboli tarixida Liga kubogini besh marta yutgan ilk mutaxassisga aylandi.
Musobaqaning ikkinchi davra o‘yinlari joriy yilning 24-avgustidan boshlanadigan hafta davomida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Hozircha asosiy qur’a natijalari ma’lum bo‘lgan bo‘lsa-da, uchrashuvlarning aniq boshlanish vaqtlari va telekanallar orqali namoyish etilishi bo‘yicha ma’lumotlar yaqin kunlarda rasman e’lon qilinishi kutilmoqda.

Состоялась жеребьевка второго раунда плей-офф Кубка Англии по футболу, по итогам которой были определены первые соперники команд, считающихся основными претендентами на победу в турнире. Об этом сообщает One.uz
По данным издания Goal.com, лондонские клубы «Челси» и «Тоттенхэм» начнут этот этап с матчей на своих полях против представителей низших дивизионов. Этот турнир, считающийся одним из первых престижных трофеев сезона в английском футболе, имеет важное значение для команд в демонстрации своих возможностей.
«Челси», пять раз выигрывавший этот трофей в своей истории, примет на своем поле клуб «Лутон Таун». Ожидается, что этот матч станет одним из самых интересных в южном региональном раунде плей-офф.
Стоит отметить, что «синие» в последний раз выигрывали этот кубок в 2015 году. Тогда в решающем финальном матче они обыграли команду «Тоттенхэм» под руководством Маурисио Почеттино со счетом 2:0.
Региональные матчи и основные игры «Тоттенхэм», выступающий перед своими болельщиками, встретится с клубом «Чарльтон Атлетик». Этот матч, проходящий в статусе лондонского дерби, станет первым официальным противостоянием этих команд с 2011 года.
«Шпоры» в последний раз праздновали победу в Кубке Лиги в 2008 году. Тогда в финальном матче именно команда «Челси» уступила благодаря голам, забитым в дополнительное время.
Чтобы уменьшить трудности, связанные с дальними поездками болельщиков, жеребьевка традиционно проводилась с разделением на северный и южный регионы. Еще одним интересным матчем южного региона станет встреча «Саутгемптона», который примет у себя «Вест Хэм Юнайтед».
Встреча этих двух команд по уровню напоминает противостояния в Премьер-лиге. В северном регионе центральным матчем признана встреча «Ноттингем Форест», который примет у себя «Лидс Юнайтед».
Для «Ноттингема», успешно выступавшего в престижных турнирах в прошлом сезоне, этот матч явно не будет легким. Кроме того, «Ньюкасл Юнайтед» встретится у себя дома с «Вест Бромвич Альбион», а команда «Эвертон» станет гостем «Престон Норт Энд».
Действующий чемпион и календарь турнира Команда «Манчестер Сити» выступает в этом турнире в качестве действующего чемпиона. Драматическая победа над «Арсеналом» в финале прошлого сезона принесла команде девятый Кубок Лиги в своей истории.
Тогда два гола молодого таланта Нико О'Райли во втором тайме принесли успех команде Пепа Гвардиолы. Благодаря этой победе главный тренер стал первым специалистом в истории английского футбола, пять раз выигравшим Кубок Лиги.
Матчи второго раунда турнира запланированы на неделю, начинающуюся 24 августа текущего года. Хотя результаты основной жеребьевки уже известны, точные даты начала матчей и информация о их трансляции по телеканалам будут официально объявлены в ближайшее время.
Тренер «Сантоса» проводит встречу с Неймаром по вопросу дисциплины
Главный тренер бразильского клуба «Сантос» Кука сообщил о проведении специального закрытого совещания по поводу дисциплинарных проблем с капитаном и лидером команды Неймаром, а также растущего
Футбольный клуб «Ливерпуль» из Англии официально объявил о еще одном крупном соглашении на трансферном рынке.uz. Представители Мерсисайда подписали 27-летнего уругвайского