Samsung smartfonlari yuk mashinasi Xitrouda o‘g‘irlandi
Londondagi Xitrou aeroporti yaqinida Samsung kompaniyasining mobil gadjetlari ortilgan yuk mashinasi o‘g‘irlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Yonhap agentligining xabar berishicha, jami 12 mingga yaqin qurilma yo‘qotilgan. O‘g‘irlangan mahsulotlar orasida so‘nggi avlod Galaxy Z Flip 7 va Fold 7 qatlanuvchi smartfonlari, Galaxy S25 modeli, Galaxy Watch 8 aqlli soatlari hamda arzon narxdagi Galaxy A16 smartfonlari mavjud.
Yo‘qotilgan mahsulotlarning umumiy qiymati taxminan 10,6 million dollarni tashkil etadi. Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu o‘g‘irlik oldindan rejalashtirilgan bo‘lib, yuk mashinasi aeroportga yetib kelganidan so‘ng deyarli darhol olib ketilgan.
Britaniya politsiyasi hodisa bo‘yicha tergov ishlarini boshlagan va o‘g‘irlangan konteynerni topishga muvaffaq bo‘lgan. Biroq, konteyner ichida haqiqatan ham o‘g‘irlangan smartfonlar borligi yoki yo‘qligi haqida hozircha ma’lumot berilmagan.
Ushbu voqea Samsung uchun katta moliyaviy zarar keltirgan bo‘lib, xavfsizlik choralarini kuchaytirish zarurati yuzaga kelgan. Politsiya va aeroport ma’muriyati hodisani to‘liq o‘rganib, javobgarlarga nisbatan chora ko‘rishni davom ettirmoqda.

Смартфоны Samsung были украдены из грузовика в Хитроу
Недалеко от аэропорта Хитроу в Лондоне был украден грузовик, на котором находились мобильные гаджеты компании Samsung. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации агентства Yonhap, было утеряно около 12 тысяч устройств. Среди украденных товаров имеются складные смартфоны последнего поколения Galaxy Z Flip 7 и Fold 7, модель Galaxy S25, умные часы Galaxy Watch 8, а также недорогие смартфоны Galaxy A16.
Общая стоимость утерянных товаров составляет примерно 10,6 миллиона долларов. По данным полиции, данное преступление было заранее спланировано, и грузовик был унесен почти сразу после его прибытия в аэропорт.
Британская полиция начала расследование по данному инциденту и смогла найти украденный контейнер. Однако пока нет информации о том, действительно ли в контейнере находятся украденные смартфоны.
Этот инцидент нанес значительный финансовый ущерб Samsung, что вызвало необходимость усиления мер безопасности. Полиция и администрация аэропорта продолжают полное расследование происшествия и принимают меры в отношении виновных.