Buyurtmalar ochilganidan so‘ng, bir necha daqiqada barcha qurilmalar sotilib ketdi. Sotuvlar 17-oktyabr kuni ertalab boshlandi.
Ushbu model Xitoyda yaqinda regulyator tomonidan ruxsat olgach, jahon premerasidan bir oy o‘tib rasman savdoga chiqdi. iPhone Air faqat eSIM texnologiyasini qo‘llab-quvvatlaydi.
Internet orqali berilgan buyurtmalar yetkazilishida hozirda 1-2 haftalik kechikish mavjud. Bu ajoyib talab Apple rahbari Tim Kukning Xitoyga tashrifi bilan bog‘liqdir.
U mamlakatda vitse-premer Xe Lifen bilan uchrashdi va Sinxua universitetining menejment maktabi maslahat kengashi raisi sifatida anjumanda qatnashdi. Tahlilchilarning fikricha, yuqori sotuvlar Xitoy bozorida iPhone’ga bo‘lgan barqaror qiziqishni ko‘rsatadi.
Bu esa Huawei va Xiaomi kabi raqobatchilarning premium segmentdagi urinishlariga qaramay, Apple o‘z pozitsiyasini mustahkamlab kelayotganini anglatuvchi belgi hisoblanadi.

Apple быстро продала iPhone Air в Китае
После открытия заказов все устройства были распроданы за несколько минут. Продажи начались утром 17 октября.
Эта модель официально поступила в продажу в Китае спустя месяц после мировой премьеры, после недавнего одобрения регулятора. iPhone Air поддерживает только технологию eSIM.
В настоящее время доставка заказов, сделанных через интернет, задерживается на 1-2 недели. Это связано с визитом главы Apple Тима Кука в Китай.
Он встретился с вице-премьером Се Лифеном и принял участие в конференции в качестве председателя консультативного совета школы менеджмента Университета Синьхуа. По мнению аналитиков, высокий уровень продаж свидетельствует о стабильном интересе к iPhone на китайском рынке.
Это является признаком того, что несмотря на попытки конкурентов, таких как Huawei и Xiaomi, в премиальном сегменте, Apple продолжает укреплять свои позиции.