Apple iPhone 19 modelini o‘tkazib yuboradi
Bu haqda Koreyaning ETNews nashri Omdia kompaniyasining tahlilchisi Xo M-u-Yol fikrlariga asoslanib ma’lumot berdi. Kompaniya 19-sonli modelni o‘tkazib yuborib, to‘g‘ridan to‘g‘ri iPhone 20 seriyasini taqdim etishni rejalashtirmoqda.
Bu qaror Apple uchun muhim ahamiyatga ega, chunki 2027-yil iPhone lineykasining 20-yillik yubileyi hisoblanadi. Tahlilchilarning ta’kidlashicha, bu qadam brend tarixidagi estetik va strategik o‘zgarishlarni ifodalaydi.
Apple mahsulotlarida nafaqat texnologiya, balki dizayn va nomlash orqali avlodlar almashinuvi hissini yaratishga intiladi. Shu sababli 19-sonli seriyani o‘tkazib yuborib, yangi bosqichni ramziy tarzda boshlashni maqsad qilgan.
Bu Apple tarixida ilk bor sodir bo‘layotgan holat emas. 2017-yilda kompaniya iPhone 9 modelini taqdim etmay, 10-yillik yubiley munosabati bilan iPhone 8 va iPhone X modellarini chiqarib, yangi texnologik davrni boshlab bergan edi.
Mutaxassislar fikriga ko‘ra, iPhone 20 seriyasi kompaniya tarixidagi eng inqilobiy qurilmalardan biri bo‘lishi kutilmoqda. Yangi modellar nafaqat dizayn va kamera sohasida, balki sun’iy intellekt imkoniyatlari, energiya tejamkorligi va integratsiyalangan operatsion tizimda ham sezilarli o‘zgarishlarni o‘z ichiga oladi.
Shunday qilib, Apple o‘zining 20-yillik tarixini nafaqat nom bilan, balki yangi texnologik bosqich bilan nishonlamoqchi. Foydalanuvchilar esa ushbu seriya orqali kompaniyaning yangi davr boshlanishini kutmoqda.

Apple пропустит модель iPhone 19
Компания Apple решила не представлять серию iPhone 19, запланированную к выпуску в 2027 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило корейское издание ETNews, основываясь на мнениях аналитика компании Omdia Хо М-у-Йола. Компания планирует пропустить модель с номером 19 и сразу представить серию iPhone 20.
Это решение имеет важное значение для Apple, поскольку 2027 год станет 20-летним юбилеем линейки iPhone. По словам аналитиков, этот шаг отражает эстетические и стратегические изменения в истории бренда.
Apple стремится создавать ощущение смены поколений не только через технологии, но и через дизайн и наименование. Поэтому было решено пропустить серию с номером 19 и символически начать новый этап.
Это не первый случай в истории Apple. В 2017 году компания не представила модель iPhone 9, а выпустила iPhone 8 и iPhone X в честь 10-летнего юбилея, начав новую технологическую эпоху.
По мнению экспертов, серия iPhone 20 ожидается одной из самых революционных в истории компании. Новые модели будут включать значительные изменения не только в дизайне и камерах, но и в возможностях искусственного интеллекта, энергоэффективности и интегрированной операционной системе.
Таким образом, Apple намерена отметить 20-летнюю историю не только названием, но и новым технологическим этапом. Пользователи же ожидают с этой серией начало новой эры компании.