Apple yangi MacBook Ultra OLED displey bilan taqdim etadi
Texnologiya sohasining yetakchi kompaniyasi Apple o‘z mahsulotlarini yangilash bo‘yicha katta tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bloomberg agentligining jurnalisti Mark Gurman ma’lumotlariga ko‘ra, kompaniya arzon MacBook Neo modellarini ishlab chiqarish bilan birga, yuqori narxdagi va ilg‘or texnologiyalarga ega Ultra seriyasiga ham e’tibor qaratmoqda. Bu haqda rozetked.me sayti xabar berdi.
Yaqin kelajakda foydalanuvchilar MacBook Ultra noutbuklarini kutib olishlari mumkin. Ushbu qurilma hozirgi Pro modellarini o‘rnini bosmaydi, balki alohida yuqori darajadagi mahsulot sifatida taqdim etiladi.
Uning eng asosiy xususiyati zamonaviy OLED displey bilan jihozlanishidir. Shuningdek, Apple Ultra nomi ostida buklanuvchi iPhone smartfonini ham taqdim etishi kutilmoqda.
Taxminan 2000 dollar narxda sotuvga chiqarilishi rejalashtirilgan ushbu telefon ilg‘or texnologiyalar va moslashuvchan ekran bilan jihozlanadi. Bundan tashqari, kompaniya AirPods Ultra quloqchinlarini ishlab chiqish ustida ham ish olib bormoqda.
Bu qurilmalar kompyuter ko‘rish qobiliyatiga ega kameralar bilan jihozlanadi. Ushbu funksiya Visual Intelligence tizimi yordamida foydalanuvchining atrofdagi narsalarni aniqlash va Siri yordamida ular haqida ma’lumot berish imkonini yaratadi.

Apple представляет новый MacBook Ultra с OLED-дисплеем
Ведущая компания в области технологий Apple готовится к масштабному обновлению своих продуктов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным журналиста агентства Bloomberg Марка Гурмана, компания одновременно с производством бюджетных моделей MacBook Neo уделяет внимание и серии Ultra с высокими ценами и передовыми технологиями. Об этом сообщает сайт rozetked.me.
В ближайшем будущем пользователи могут ожидать появления ноутбуков MacBook Ultra. Это устройство не заменит текущие модели Pro, а будет представлено как отдельный продукт высокого уровня.
Его главной особенностью станет современный OLED-дисплей. Также ожидается презентация складного смартфона iPhone под названием Ultra.
Телефон, который планируется выпустить по цене около 2000 долларов, будет оснащён передовыми технологиями и гибким экраном. Кроме того, компания работает над разработкой наушников AirPods Ultra.
Эти устройства будут оснащены камерами с возможностями компьютерного зрения. Эта функция с помощью системы Visual Intelligence позволит пользователю распознавать окружающие предметы и получать информацию о них с помощью Siri.