Apple kompaniyasi yangi HomePod mini va Apple TV qurilmalarini taqdim etishni noma’lum muddatga kechiktirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avval ushbu gadjetlarning o'tgan yil oxirida namoyish qilinishi kutilgan edi, ammo rejalarda o‘zgarishlar yuz berdi. Mutaxassislarning fikriga ko‘ra, kechikishning asosiy sababi ovozli yordamchi Siri’ning yangi versiyasidagi texnik muammolardir.
Kompaniya Siri’ni yanada aqlli va foydalanuvchilar uchun qulayroq qilish ustida ish olib bormoqda. Sun’iy ong imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida Google’ning Gemini texnologiyasidan foydalanish rejalashtirilgan.
Bloomberg tahlilchisi Mark Gurman ta’kidicha, bu yangilanishlar iOS 26.5 yoki iOS 27 operatsion tizimlari bilan sentyabr oyida taqdim etilishi mumkin. Shuning uchun yangi avlod HomePod va Apple TV qurilmalarini kuzgacha kutish zarurati tug‘ildi.
Eslatib o‘tish kerakki, Apple TV oxirgi marta 2022-yilda, HomePod mini esa 2020-yilda yangilangan edi. Foydalanuvchilar nafaqat ushbu qurilmalarni, balki kompaniyaning yangi aqlli uy markazini ham intiqlik bilan kutmoqdalar.
Hozircha Apple rasmiy vakillari yangi mahsulotlar taqdimoti uchun aniq sanalarni e’lon qilgani yo‘q.

Apple отложил выпуск устройств из-за проблем с Siri
Компания Apple отложила презентацию новых устройств HomePod mini и Apple TV на неопределённый срок. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее ожидалось, что эти гаджеты будут представлены в конце прошлого года, однако планы изменились. По мнению экспертов, основной причиной задержки являются технические проблемы в новой версии голосового помощника Siri.
Компания работает над тем, чтобы сделать Siri более умной и удобной для пользователей. Для расширения возможностей искусственного интеллекта планируется использовать технологию Gemini от Google.
Аналитик Bloomberg Марк Гурман отметил, что эти обновления могут быть представлены в сентябре вместе с операционными системами iOS 26.5 или iOS 27. Поэтому придётся ждать новые поколения HomePod и Apple TV до осени.
Стоит напомнить, что Apple TV обновлялся в последний раз в 2022 году, а HomePod mini — в 2020 году. Пользователи с нетерпением ждут не только эти устройства, но и новый умный домашний центр компании.