Apple kompaniyasi Nyu-York, London va Shanxay shaharlarida bir vaqtda yangi MacBook Neo noutbukini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dunyoning yetakchi texnologiya nashrlari vakillari ushbu qurilmani yaqindan ko‘rib, sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Bu haqda wylsa.com sayti xabar berdi.
Engadget nashri tahlilchilari fikricha, MacBook Neo narxi arzon bo‘lsa-da, sifatli va qimmatbaho ko‘rinishga ega. Alyuminiy korpusning turli ranglari foydalanuvchilarda ijobiy taassurot qoldirmoqda.
Shuningdek, 9to5mac vakili Chens Miller klaviatura dizayni va rang uyg‘unligini alohida ta’kidladi. Biroq, klaviaturaning konstruksiyasi ba’zi mutaxassislarda shubha uyg‘otgan, chunki u avvalgi «kapalak» mexanizmlarini eslatadi.
Sensorli panel esa juda sezgir va silliq ishlashini ko‘rsatdi. Ushbu qurilma savdoga 11-mart kuni chiqarilishi rejalashtirilgan.
AQSh bozorida 256 gigabayt xotiraga ega modeli 600 dollar, 512 gigabayt hajmli versiyasi esa 700 dollar narxda sotilishi belgilangan. Apple ixlosmandlari yangi noutbukning kundalik hayotdagi imkoniyatlarini sinab ko‘rishni intiqlik bilan kutmoqda.

Apple представила новый ноутбук MacBook Neo в Нью-Йорке
Компания Apple одновременно представила новый ноутбук MacBook Neo в Нью-Йорке, Лондоне и Шанхае. Об этом сообщает Zamin.uz.
Представители ведущих технологических изданий мира получили возможность подробно ознакомиться с этим устройством и протестировать его. Об этом сообщает сайт wylsa.com.
По мнению аналитиков издания Engadget, несмотря на низкую цену, MacBook Neo обладает качественным и дорогим внешним видом. Разнообразие цветов алюминиевого корпуса производит положительное впечатление на пользователей.
Кроме того, представитель 9to5mac Ченс Миллер особо отметил дизайн клавиатуры и гармонию цветов. Однако конструкция клавиатуры вызвала сомнения у некоторых специалистов, так как напоминает прежние «бабочковые» механизмы.
Сенсорная панель показала высокую чувствительность и плавную работу. Выход этого устройства в продажу запланирован на 11 марта.
На рынке США модель с 256 гигабайтами памяти будет продаваться по цене 600 долларов, а версия с объемом 512 гигабайт — за 700 долларов. Поклонники Apple с нетерпением ждут возможности опробовать новые возможности ноутбука в повседневной жизни.