Adobe Photoshopga sun'iy intellekt yordamchisi qo'shildi
Adobe kompaniyasi dunyoga mashhur Photoshop dasturiga mo'ljallangan yangi sun'iy intellekt yordamchisini rasman taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yangilik fotosuratlar bilan ishlash jarayonini avvalgiga qaraganda ancha oson va qulay qiladi. Hozirgi kunda shu yangi imkoniyat veb-brauzerlar va mobil qurilmalar versiyasida sinov rejimida ishlay boshladi.
Endi foydalanuvchilar murakkab menyu va tugmalarni izlashdan xalos bo'ladilar. O'rniga ular shunchaki oddiy so'rov yozish orqali xohlagan o'zgartirishlarni amalga oshira oladilar.
Bu haqda Rozetked.me xabarlovchisi ma'lum qildi. Yangi sun'iy intellekt vositasi rasm ichidan ortiqcha buyumlarni yoki keraksiz odamlarni olib tashlashda juda samarali ishlashi mumkin.
Dastur yorug'likni to'g'irlash, ranglarni o'zgartirish va tasvirga chiroyli porlash effektlarini qo'shish kabi vazifalarni ham bajaradi. Foydalanuvchilar buni tabiiy tilda yozilgan buyruqlar orqali yoki tasvirdagi obyektlarga to'g'ridan-to'g'ri chiziq tortib boshqarishlari mumkin.
Shuningdek, bu vosita rasmni ma'lum o'lchamga moslab kesish yoki orqa fonni butunlay almashtirib, tasvirga yangi ko'rinish berishda ham yordam beradi. Foydalanuvchilarni yangilikni sinab ko'rishga undash maqsadida Adobe maxsus imtiyozlar e'lon qildi.
Dasturning to'liq pullik obunachilari 9-aprelgacha sun'iy intellekt yordamida cheksiz rasm yaratish huquqiga ega bo'ladi. Shu bilan birga, bepul versiyadan foydalanayotganlar uchun ham imkoniyat yaratildi.
Ular yangi yordamchining qobiliyatini sinovdan o'tkazish uchun yigirma marta rasm generatsiya qilish imkoniyatiga ega bo'ladilar. Bu yangilik fotografik san'at va dizayn sohasida katta o'zgarishlar keltirib chiqarishi kutilmoqda.
Oppo Find X9 Ultra dunyoning eng kuchli kamerofonlari qatoriga kirdi
Oppo Find X9 Ultra flagman smartfoni DxOMark laboratoriyasi tomonidan o‘tkazilgan nufuzli sinovlar natijasiga ko‘ra 170 ball to‘plab, dunyoning eng kuchli uchta kamerofoni qatoridan joy oldi. Bu
Sun'iy intellekt sababli mobil ilovalar bozori tez sur'atlarda o'smoqda
Sun'iy intellekt texnologiyalari rivojlanishi bilan mobil ilovalar bozorida misli ko'rilmagan o'sish kuzatilmoqda. Soha mutaxassislarining ma'lumotlariga ko'ra,

В Adobe Photoshop добавлен помощник на основе искусственного интеллекта
Компания Adobe официально представила нового помощника на основе искусственного интеллекта для всемирно известной программы Photoshop. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это нововведение значительно упрощает и облегчает процесс работы с изображениями. На данный момент новая функция начала работать в тестовом режиме для веб-браузерных и мобильных версий.
Теперь пользователям больше не придется искать сложные меню и кнопки. Вместо этого они смогут выполнять любые желаемые изменения, просто вводя простые запросы.
Об этом сообщил источник Rozetked.me. Новый инструмент искусственного интеллекта может очень эффективно работать при удалении лишних объектов или ненужных людей с изображения.
Программа также выполняет такие задачи, как коррекция освещения, изменение цветов и добавление красивых эффектов свечения. Пользователи могут управлять этим с помощью команд на естественном языке или путем прямого рисования линий поверх объектов на изображении.
Кроме того, этот инструмент помогает подогнать изображение под определенный размер или полностью заменить фон, придав изображению новый вид. Чтобы побудить пользователей попробовать новинку, Adobe объявила специальные привилегии.
Полноценные платные подписчики программы до 9 апреля получат право на неограниченное создание изображений с помощью искусственного интеллекта. При этом возможности созданы и для тех, кто пользуется бесплатной версией.
Они получат возможность сгенерировать изображение двадцать раз, чтобы протестировать возможности нового помощника. Ожидается, что это нововведение приведет к значительным изменениям в сфере фотографического искусства и дизайна.