Xiaomi yangi issiq bug‘li simsiz pol tozalagichni taqdim etdi
Xiaomi kompaniyasi qattiq pol yuzalarini tozalash uchun maxsus mo‘ljallangan yangi simsiz changyutgichni taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu qurilma Mijia Floor Scrubber 5 Max deb nomlangan bo‘lib, bir vaqtning o‘zida uchta turli tozalash usulini birlashtiradi. Ushbu tizim issiq bug‘, qalin ko‘pik va yuqori haroratdagi suv yordamida ishlaydi.
Ishlab chiquvchilarning aytishicha, yangi uskunaning asosiy maqsadi kuchli kirni, yog‘li dog‘larni va yopishqoq suyuqliklarni oddiy pol tozalagichlarga qaraganda ancha samaraliroq olib tashlashdir. Yangi model 160 gradus haroratdagi issiq bug‘ni ishlatadi.
Bu esa kirni bo‘shashtirish, qiyin chiqadigan dog‘larni olib tashlash va yuzalarni ta’mirlashga yordam beradi. Shu bilan birga, qurilma yog‘li izlarni yo‘qotish uchun maxsus ko‘pikni sepadi.
Sharbat yoki shirin suyuqliklardan qolgan izlarni yumshatish uchun esa 90 gradus issiq suv ishlatiladi. Qurilmaning so‘rish quvvati 28 000 pasxalgacha yetib boradi.
Unda ho‘l va quruq chiqindilarni tozalash uchun maxsus rolikli cho‘tka hamda soch o‘ralib qolishini oldini olish uchun to‘rt qatlamli kesgich o‘rnatilgan. Yangi changyutgichda infraqizirli sensorlar yordamida chetlarni tozalash texnologiyasi ham mavjud.
Bu funksiya qurilmaga devorlar, mebel oyoqlari va shkaf chetlariga yaqin joylarni ham mukammal tozalash imkonini beradi. Texnik xizmat ko‘rsatish jarayonini osonlashtirish maqsadida qurilma o‘z-o‘zini tozalash rejimiga ega.
U avtomatik ravishda qaynoq suv bilan yuviladi, dezinfeksiya qilina va so‘ngra rolik issiq havo bilan quritiladi. Batareya sig‘imi 6300 milliamper soatni tashkil qiladi va bu qurilmani uzluksiz 70 daqiqa davomida ishlatish imkonini beradi.
Qurilma bir litrli toza suv idishi va 700 millilitrlik iflos suv konteyneri bilan jihozlangan. Shuningdek, u aqlli uy tizimlari bilan bog‘lanish qobiliyatiga ega bo‘lib, rangli displey orqali ishlash rejimi va batareya holati haqida ma’lumot beradi.

Xiaomi представила новый беспроводной паровой очиститель пола
Компания Xiaomi представила новый беспроводной пылесос, специально разработанный для очистки твердых напольных покрытий. Об этом сообщает Zamin.uz.
Устройство называется Mijia Floor Scrubber 5 Max и объединяет три различных метода очистки одновременно. Эта система работает с использованием горячего пара, густой пены и воды высокой температуры.
По словам разработчиков, основная задача нового оборудования — более эффективно удалять сильные загрязнения, жирные пятна и липкие жидкости по сравнению с обычными очистителями пола. Новая модель использует горячий пар при температуре 160 градусов.
Это помогает размягчить грязь, удалить трудно выводимые пятна и обновить поверхности. При этом устройство распыляет специальную пену для удаления жирных следов.
Для размягчения следов от сока или сладких жидкостей используется горячая вода температурой 90 градусов. Мощность всасывания устройства достигает 28 000 паскалей.
В нем установлена специальная роликовая щетка для очистки влажных и сухих отходов, а также четырехслойный резак, предотвращающий наматывание волос. Новый пылесос оснащен технологией очистки краев с помощью инфракрасных датчиков.
Эта функция позволяет устройству идеально очищать места возле стен, ножек мебели и краев шкафов. Для облегчения обслуживания устройство имеет режим самоочистки.
Он автоматически промывается горячей водой, дезинфицируется и затем ролик сушится горячим воздухом. Емкость аккумулятора составляет 6300 миллиампер-часов, что позволяет использовать устройство непрерывно в течение 70 минут.
Устройство оснащено резервуаром для чистой воды объемом один литр и контейнером для грязной воды объемом 700 миллилитров. Кроме того, оно может подключаться к системам умного дома и через цветной дисплей информирует о режиме работы и состоянии батареи.
Эта новая модель уже доступна на платформе YouPin в Китае по цене 2999 юаней.
Дата официального представления смартфона Redmi K100 Pro стала известна
Бренд Redmi раскрыл дату официального презентации и технические характеристики своего следующего флагманского устройства — модели Redmi K100 Pro.uz. Согласно данным, смартфон