Joriy yilning boshida Lucra Sports korxonasi asoschisi va rahbari Dilan Robbins ko‘pchilik amalga oshirib bo‘lmaydi deb hisoblagan muhim natijaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U dunyoga mashhur investor Keti Vud va uning ARK Invest Venture Fund jamg‘armasini o‘z loyihasiga asosiy sarmoyador sifatida jalb qila oldi. Yaqinda Lucra kompaniyasi mazkur jamg‘arma boshchiligida o‘tkazilgan moliyalashtirish bosqichida yigirma million dollar miqdorida investitsiya jalb etganini ma’lum qildi.
Bu haqda nufuzli nashrlar xabar bermoqda. Robbinsning muvaffaqiyati shundaki, u jamg‘arma rahbarlarini kiber sport sohasidagi avvalgi salbiy tajribalariga qaramay, o‘z loyihasining istiqbolli ekaniga ishontira oldi.
Jamg‘arma bundan avval boshqa bir o‘yin platformasiga katta sarmoya kiritib, kutilgan foydani ololmagan edi. Eng e’tiborli jihati shundaki, Lucra hozirda barcha sarmoyadorlar qiziqish bildirayotgan sun’iy intellekt yo‘nalishiga bevosita aloqador bo‘lmasa-da, bunday yirik mablag‘ni jalb qilishning uddasidan chiqdi.
Mazkur kompaniya tadbirkorlar uchun o‘ziga xos mijozlarni jalb qilish dasturi sifatida tayyor interaktiv o‘yin musobaqalarini taklif etadi. Oddiy chegirma kuponlari o‘rniga, Lucra mijozlari sovrinli onlayn turnirlar yoki foydalanuvchilar o‘rtasidagi do‘stona musobaqalarni tashkil etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Hozirda korxonaning hamkorlari qatorida ko‘plab yirik ko‘ngilochar va sport brendlari mavjud. Dilan Robbins ushbu muvaffaqiyatning ikkita asosiy sirini ochiqladi.
Birinchidan, har doim va hamma joyda odamlar bilan samimiy munosabatda bo‘lish lozim, chunki oddiy suhbat kelajakdagi yirik sarmoyador bilan tanishuvga aylanishi mumkin. Robbins o‘z investorini Nyu-Yorkdagi dam olish maskanlaridan birida, tasodifiy uchrashuv chog‘ida uchratganini eslaydi.
Ikkinchi sir esa, hatto kompaniya sof sun’iy intellekt mahsuloti yaratmayotgan bo‘lsa ham, loyiha taqdimotini ushbu texnologiyaning imkoniyatlaridan boshlashdir. Robbinsning ta’kidlashicha, zamonaviy bozorda sarmoyadorlar e’tiborini tortish uchun texnologiyaning aynan shu qismiga urg‘u berish strategik jihatdan juda muhim hisoblanadi.
Shunday qilib, to‘g‘ri tanlangan aloqa va zamonaviy texnologik yondashuv yosh tadbirkorga yirik moliyaviy muvaffaqiyat eshiklarini ochdi.

Компания Lucra привлекла двадцать миллионов долларов инвестиций от фонда ARK Invest
В начале этого года основатель и руководитель компании Lucra Sports Дилан Роббинс достиг важного результата, который многие считали недостижимым. Об этом сообщило Zamin.uz.
Ему удалось привлечь в качестве основного инвестора своего проекта всемирно известного инвестора Кэти Вуд и её фонд ARK Invest Venture Fund. Недавно компания Lucra объявила о привлечении инвестиций в размере двадцати миллионов долларов в ходе раунда финансирования, возглавленного данным фондом.
Об этом сообщают авторитетные издания. Успех Роббинса заключается в том, что он смог убедить руководство фонда в перспективности своего проекта, несмотря на их предыдущий негативный опыт в сфере киберспорта.
Ранее фонд вложил значительные средства в другую игровую платформу, но не получил ожидаемой прибыли. Самое примечательное то, что Lucra, не будучи напрямую связанной с направлением искусственного интеллекта, в котором сейчас проявляют интерес все инвесторы, сумела привлечь столь крупную сумму.
Компания предлагает предпринимателям готовые интерактивные игровые соревнования в качестве уникальной программы привлечения клиентов. Вместо обычных купонов на скидку, клиенты Lucra получают возможность организовывать онлайн-турниры с призами или дружеские соревнования между пользователями.
В настоящее время в числе партнеров предприятия множество крупных развлекательных и спортивных брендов. Дилан Роббинс раскрыл два главных секрета этого успеха.
Во-первых, нужно всегда и везде быть искренним в общении с людьми, так как обычный разговор может обернуться знакомством с будущим крупным инвестором. Роббинс вспоминает, что встретил своего инвестора случайно на одном из курортов Нью-Йорка.
Второй секрет заключается в том, что даже если компания не создает чисто продукт на базе искусственного интеллекта, презентацию проекта следует начинать с возможностей этой технологии. По словам Роббинса, на современном рынке акцент именно на этой части технологий является стратегически важным для привлечения внимания инвесторов.
Таким образом, правильно выбранные связи и современный технологический подход открыли молодому предпринимателю двери к крупному финансовому успеху.