Smartfonlar bozoridagi yetakchi flagmanlar orasidagi raqobat foydalanuvchilar va texnologiya ixlosmandlarining katta qiziqishiga sabab bo'ladi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
ixbt.com ma'lumotiga ko'ra, mashhur PhoneBuff ijodkorlari navbatdagi qiziqarli solishtiruv testini o'tkazib, unda eng yangi Google Pixel 11 Pro XL va Samsung Galaxy S26 Ultra modellarining real tezligini sinovdan o'tkazdi. Sinov jarayoni xolislikni ta'minlash maqsadida maxsus robotlashtirilgan manipulyator yordamida amalga oshirildi.
Bu haqda ixbt.com xabar beradi. Sinov natijalari va tezlik solishtiruvi Testning birinchi bosqichida Samsung qurilmasi barcha vazifalarni 3 daqiqa 27 soniyada yakunlagan bo'lsa, Google tomonidan taqdim etilgan yangi qurilma ayni shu jarayon uchun 4 daqiqa 10 soniya kerak bo'ldi.
Qizig'i shundaki, Samsung flagmani butun test masofasini deyarli raqibining birinchi davra vaqtiga yaqin tezlikda bosib o'tdi. Bu esa koreys smartfonining umumiy optimizatsiyasi yuqori darajada ekanini ko'rsatadi.
Maxsus vazifalarda farq ko'rsatildi Mutaxassislarning kuzatuvlariga ko'ra, Google uchun asosiy muammolardan biri ma'lumotlarni arxivlash jarayonida yuzaga keldi. Noma'lum sabablarga ko'ra, Pixel 11 Pro Max ushbu vazifani bajarishda sekinlashdi.
Shu bilan birga, qurilmaning ikkinchi davrada o'yinlarni xotiradan chiqarib tashlash va qayta yuklash bosqichida ham ayrim qiyinchiliklarga duch kelgani qayd etildi. Garchi qog'ozdagi ko'rsatkichlar va benchmark testlarda koreys gigantining flagmani sezilarli darajada ustunlik ko'rsatsa-da, bu har doim ham kundalik ilovalar ishiga to'g'ridan-to'g'ri ta'sir qilavermaydi.
Amaldagi sinovlar natijalari ko'ra, Samsung flagmani haqiqatan ham tezroq harakatlanishini namoyish etdi. Bu ustunlik asosan ayrim maxsus ssenariylarda, xususan, videolarni qayta ishlash yoki arxivlarni ochish kabi murakkab vazifalarda yaqqol sezildi.
Shunga qaramamay, ikkala flagman ham odatiy ilovalarni ishga tushirish tezligi bo'yicha deyarri bir xil natija ko'rsatdi. Ko'pgina kundalik dasturlar va servislar har ikkala smartfonda ham bir xil tezlikda ochilib, foydalanuvchiga birdek qulaylik taqdim etdi.
Bu esa zamonaviy protsessorlarning bazaviy vazifalarni bajarishda o'zaro raqobatbardosh ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.

Конкуренция между ведущими флагманами на рынке смартфонов вызывает большой интерес у пользователей и поклонников технологий. Об этом сообщает One.uz.
Согласно данным ixbt.com, создатели известного PhoneBuff провели очередной интересный сравнительный тест, в ходе которого проверили реальную скорость новейших моделей Google Pixel 11 Pro XL и Samsung Galaxy S26 Ultra. Для обеспечения объективности процесс тестирования был выполнен с помощью специального роботизированного манипулятора.
Об этом сообщает ixbt.com. Результаты теста и сравнение скоростей На первом этапе тестирования устройство Samsung выполнило все задачи за 3 минуты 27 секунд, тогда как новому устройству от Google для выполнения того же процесса потребовалось 4 минуты 10 секунд.
Интересно, что флагман Samsung преодолел весь маршрут теста со скоростью, почти равной времени первого раунда его соперника. Это свидетельствует о высоком уровне общей оптимизации корейского смартфона.
Различия проявились в специальных задачах По наблюдениям экспертов, одной из основных проблем для Google стал процесс архивирования данных. По неизвестным причинам Pixel 11 Pro Max замедлился при выполнении этой задачи.
При этом было отмечено, что на втором этапе устройство также испытало определенные трудности на стадии удаления игр из памяти и их повторной загрузки. Хотя на бумаге и в бенчмарках флагман корейского гиганта демонстрировал заметное превосходство, это не всегда напрямую влияет на работу повседневных приложений.
Судя по результатам реальных тестов, флагман Samsung действительно продемонстрировал более высокую скорость. Это преимущество было особенно заметно в некоторых специальных сценариях, в частности, при обработке видео или открытии архивов.
Тем не менее, оба флагмана показали практически одинаковые результаты по скорости запуска обычных приложений. Большинство повседневных программ и сервисов открывались на обоих смартфонах с одинаковой скоростью, предоставляя пользователю одинаковый уровень удобства.