KXDR rahbari Kim Chen In mamlakat harbiy qo‘shinlarining dunyodagi eng kuchli va tayyor armiyalardan biri ekanligini yana bir bor tasdiqladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu nafaqat harbiy kuch, balki davlatning strategik va siyosiy mavqeini ham ifodalaydi. Ma’lum bo‘lishicha, KXDR harbiylari Rossiya bilan tuzilgan strategik hamkorlik shartnomasi doirasida Ukrainadagi harbiy harakatlarda faol ishtirok etgan.
Ular maydonda ko‘rsatgan mahorat va intizomi bilan nafaqat o‘z mamlakatining, balki xalqaro hamjamiyatning e’tiborini qozongan. Kim Chen In ushbu harbiy faoliyatni mamlakatlar o‘rtasidagi do‘stlik va strategik hamkorlikni mustahkamlash uchun muhim vazifa sifatida baholadi.
Har bir harbiy xodimning xizmatlari nafaqat KXDRning xalqaro nufuzini oshiradi, balki kelajakdagi siyosiy va harbiy rejalarni amalga oshirishga ham yordam beradi. Mukofotlash marosimi harbiylarga yangi vazifalarga tayyorgarlik ko‘rish, shijoat va rag‘batni oshirish imkonini berdi.
Ushbu voqea nafaqat mamlakat ichida, balki xalqaro maydonda ham keng e’tirof etildi va KXDR armiyasining obro‘sini yanada mustahkamladi. Mamlakat fuqarolari va muxlislar bu yangilikni qiziqish bilan kuzatmoqda hamda KXDR harbiylarining xalqaro sahnadagi o‘rni haqida turli fikrlar bildirmoqda.

Ким Чен Ын назвал армию КНДР самой сильной в мире
Лидер КНДР Ким Чен Ын вновь подтвердил, что вооружённые силы страны являются одними из самых сильных и подготовленных армий в мире. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, это отражает не только военную мощь, но и стратегический и политический статус государства. Известно, что военные КНДР активно участвовали в военных действиях на Украине в рамках стратегического партнёрства с Россией.
Они завоевали внимание не только своей страны, но и международного сообщества благодаря мастерству и дисциплине, проявленным на поле боя. Ким Чен Ын оценил эту военную деятельность как важную задачу для укрепления дружбы и стратегического сотрудничества между странами.
Служба каждого военнослужащего способствует не только повышению международного авторитета КНДР, но и реализации будущих политических и военных планов. Церемония награждения дала военным возможность подготовиться к новым задачам, повысить боевой дух и мотивацию.
Это событие получило широкое признание не только внутри страны, но и на международной арене, укрепив престиж армии КНДР. Граждане страны и поклонники с интересом следят за этой новостью и высказывают различные мнения о международном положении военных КНДР.