Belgorod viloyatida yashovchi 42 yoshli ayol sehr-joduga ishonib, firibgarning qurboniga aylangan. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U oilasini "la’natdan qutqarish" maqsadida to‘rt oy davomida folbinga 4 million rubldan ortiq pul o‘tkazgan. Viloyat Ichki ishlar boshqarmasi bu haqda rasmiy ma’lumot berdi.
Hodisa ayol internetdagi “sehrli xizmatlar” reklamasini ko‘rib qolishi bilan boshlangan. Folbin bilan bog‘lanish uchun u post ostiga “Shunday bo‘lsin” deb yozgan va tez orada javob olgan.
Dastlab, marosim uchun sham sotib olish bahonasida undan 2 ming rubl talab qilingan. Keyinchalik folbin ayolning oilasidagi barcha a’zolar “la’natlangan”ligini aytib, uni darhol olib tashlash kerakligini bildirgan.
Shundan so‘ng ayol to‘rt oy davomida muntazam pul yuborib kelgan. To‘plangan summa 4 million rublga yetgan, ammo uning hayotida hech qanday ijobiy o‘zgarish yuz bermagan.
Vaziyat yanada shubhali bo‘lishiga sabab folbin ayoldan “yakuniy marosim” uchun butun kvartirasini sotishni talab qilgani bo‘lgan. Shuningdek, “Gubkinskiy” shahar Ichki ishlar bo‘limi ma’lumotlariga ko‘ra, o‘tgan hafta viloyatda 70 nafar fuqaro masofaviy o‘g‘rilik va telefon firibgarligi qurboni bo‘lgan.
Umumiy zarar 30,4 million rubldan oshgan, shundan qariyb 6 millioni kredit mablag‘lari hisoblanadi. Ichki ishlar organlari fuqarolarni ehtiyot bo‘lishga chaqirmoqda.

В Белгороде женщина отдала 4 миллиона мошеннице-форбину
В Белгородской области 42-летняя женщина, поверив в магию и колдовство, стала жертвой мошенника. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она переводила гадалке более 4 миллионов рублей в течение четырёх месяцев с целью "избавления семьи от проклятия". Об этом официально сообщил областной Управление внутренних дел.
Случай начался с того, что женщина увидела в интернете рекламу "волшебных услуг". Чтобы связаться с гадалкой, она написала под постом "Пусть будет так" и вскоре получила ответ.
Сначала с неё потребовали 2 тысячи рублей якобы на покупку свечи для ритуала. Позже гадалка заявила, что все члены семьи женщины "прокляты" и проклятие нужно немедленно снять.
После этого женщина регулярно переводила деньги в течение четырёх месяцев. Общая сумма достигла 4 миллионов рублей, однако в её жизни не произошло никаких положительных изменений.
Ситуация стала ещё более подозрительной, когда гадалка потребовала продать всю квартиру женщины для "окончательного ритуала". Кроме того, по данным городского отдела внутренних дел "Губкинский", на прошлой неделе в области 70 граждан стали жертвами дистанционных краж и телефонного мошенничества.
Общий ущерб превысил 30,4 миллиона рублей, из которых около 6 миллионов — кредитные средства. Органы внутренних дел призывают граждан быть осторожными.