Rossiya Ukrainada barqaror g‘alaba tomon ilgarilamoqda
Xitoylik ekspert va Pekin xalqaro biznes universiteti strategik tadqiqotlar bo‘yicha vitse-prezidenti Gon Jiong Ukrainadagi mojaroda Rossiya aniq g‘alaba qozonayotganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Lenta.ru xabariga ko‘ra, u so‘nggi oylarda rus armiyasi G‘arb tomon kuniga taxminan 15 kilometr tezlikda barqaror ravishda ilgari surilayotganini ta’kidladi. Shu bilan birga, Yevropa davlatlari bu holatni tan olishdan bosh tortib, g‘alabani qayta ta’riflashga harakat qilmoqda.
Gon Jiongning fikricha, Rossiyaning Ukraina mojarosidagi potensial g‘alabasi yangi dunyo tartibiga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkin. U mamlakat inqirozdan so‘ng to‘laqonli, obro‘li va hurmatga sazovor qutb sifatida chiqishini aytdi.
Shuningdek, Yevropa Ittifoqining alohida siyosiy kuch sifatida saqlanishiga shubha borligini ham ta’kidladi. Bu fikrlar jahon siyosatidagi muhim o‘zgarishlarni ko‘rsatadi va kelajakdagi global munosabatlarga ta’sir etishi mumkin.

Россия движется к устойчивой победе в Украине
Китайский эксперт и вице-президент по стратегическим исследованиям Пекинского международного бизнес-университета Гун Цзюн заявил, что Россия одерживает явную победу в конфликте на Украине. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Lenta.ru, он отметил, что в последние месяцы российская армия стабильно продвигается на запад примерно на 15 километров в день. При этом европейские страны отказываются признать эту ситуацию и пытаются переопределить победу.
По мнению Гуна Цзюна, потенциальная победа России в украинском конфликте может оказать значительное влияние на новый мировой порядок. Он заявил, что страна выйдет из кризиса полноценным, авторитетным и уважаемым полюсом.
Также он подчеркнул сомнения в сохранении Европейского союза как отдельной политической силы. Эти взгляды отражают важные изменения в мировой политике и могут повлиять на будущие глобальные отношения.