Yerevanda hind fuqarolari o‘rtasida pichoqbozlik yuz berdi
Hindistondan kelgan to‘rt nafar fuqaro o‘rtasida kelib chiqqan tortishuv pichoqbozlikka aylanib, ulardan bir nechtasi tan jarohati oldi va shifoxonaga yotqizildi. Mahalliy ommaviy axborot vositalari bu voqea haqida xabar berdi.
Dastlab sodir bo‘lgan nizo tez orada og‘ir janjalga aylandi va natijada pichoqlash hodisasi ro‘y berdi. Ichki ishlar vazirligi tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, jabrlanuvchilardan ikki kishining ahvoli og‘ir, qolganlari esa o‘rtacha darajada.
Hodisa yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, voqea sabablarini aniqlash maqsadida surishtiruv ishlari olib borilmoqda. Hozirda barcha zarur choralar ko‘rilmoqda va hodisa tafsilotlari o‘rganilmoqda.
Ushbu holat Yerevandagi tinchlik va xavfsizlikni ta’minlash zaruratini yana bir bor ko‘rsatdi. Tegishli organlar voqeani har tomonlama tekshirishga davom etmoqda.

В Ереване произошла драка с ножами среди граждан Индии
В одном из общежитий столицы Армении Еревана произошел серьезный неприятный инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
Спор между четырьмя гражданами Индии перерос в драку с ножами, в результате чего несколько из них получили телесные повреждения и были госпитализированы. Об этом сообщили местные средства массовой информации.
Первоначальный конфликт вскоре перерос в серьезную ссору, в результате которой произошла резня ножами. По информации Министерства внутренних дел, состояние двух пострадавших тяжелое, остальные находятся в среднем состоянии.
По факту происшествия возбуждено уголовное дело, ведется расследование для выяснения причин инцидента. В настоящее время принимаются все необходимые меры, изучаются детали происшествия.
Этот случай вновь подчеркнул необходимость обеспечения мира и безопасности в Ереване. Соответствующие органы продолжают всесторонне расследовать инцидент.