Donald Trampning sog‘ligi a’lo darajada baholandi
AQSH prezidenti Donald Tramp navbatdagi tibbiy ko‘rikdan o‘tdi va shifokorlar uning sog‘ligini “a’lo darajada” deb baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uolter Rid milliy harbiy tibbiyot markazida o‘tkazilgan tekshiruv natijalariga ko‘ra, prezidentning yurak faoliyati uning yoshidan taxminan 14 yoshga yoshroq ekanligi aniqlangan. Bu haqda CNN xabar berdi.
Tekshiruv Betesda shahrida uch soat davom etdi. Prezident yillik profilaktik ko‘rikdan o‘tdi va gripp hamda COVID-19 ga qarshi emlandi.
Uning shaxsiy shifokori, AQSH dengiz floti kapitani Shon Barbabella ma’lumot berishicha, tahlillar Trampning yurak-qon tomir, o‘pka va asab tizimlari faoliyati yuqori darajada ekanligini ko‘rsatgan. Shifokorning ta’kidlashicha, ushbu ko‘rik prezidentning yaqinlashib kelayotgan xalqaro safarlari oldidan sog‘ligini nazorat qilish maqsadida o‘tkazildi.
Tekshiruv davomida keng qamrovli laboratoriya tahlillari, zamonaviy diagnostika va jismoniy tayyorgarlikni baholash testlari amalga oshirildi. Oldinroq Tramp sog‘ligi haqidagi turli mish-mishlarni rad etgan, o‘z jismoniy holatini yaxshi va barqaror deb ta’riflagan, a’lo kayfiyatda ekanligini bildirgan edi.
Shon Barbabella qo‘shimcha qilib, prezidentda ilgari surunkali venoz yetishmovchilik belgilari aniqlangan bo‘lsa-da, bu uning faoliyatiga ta’sir qilmayotganini aytdi. Umumiy tibbiy ko‘rsatkichlar esa Trampni yoshlarga xos energiya va barqarorlikka ega inson sifatida tavsiflamoqda.
Shunday qilib, shifokorlar fikricha, AQSH prezidenti nafaqat siyosiy, balki jismoniy jihatdan ham yuqori formada qolmoqda. Uning yuragi yoshiga nisbatan taxminan 14 yoshga yoshroq ekanligi bu holatni tasdiqlaydi.

Здоровье Дональда Трампа оценено как отличное
Президент США Дональд Трамп прошёл очередное медицинское обследование, и врачи оценили его здоровье как «отличное». Об этом сообщает Zamin.uz.
По результатам обследования, проведённого в Национальном военном медицинском центре Уолтера Рида, было установлено, что сердечная деятельность президента примерно на 14 лет моложе его возраста. Об этом сообщил CNN.
Обследование в городе Бетесда длилось три часа. Президент прошёл ежегодный профилактический осмотр и был вакцинирован против гриппа и COVID-19.
По информации личного врача президента, капитана ВМС США Шона Барбабеллы, анализы показали высокий уровень функционирования сердечно-сосудистой, лёгочной и нервной систем Трампа. Врач отметил, что это обследование было проведено с целью контроля здоровья президента перед предстоящими международными поездками.
В ходе обследования были проведены обширные лабораторные анализы, современные диагностические процедуры и тесты для оценки физической подготовки. Ранее Трамп опровергал различные слухи о своём здоровье, описывал своё физическое состояние как хорошее и стабильное, а также заявлял, что находится в отличном настроении.
Шон Барбабелла добавил, что хотя у президента ранее были выявлены признаки хронической венозной недостаточности, это не влияет на его деятельность. Общие медицинские показатели характеризуют Трампа как человека с энергией и стабильностью, присущими молодым людям.
Таким образом, по мнению врачей, президент США сохраняет высокую форму не только в политическом, но и в физическом плане. То, что его сердце примерно на 14 лет моложе его возраста, подтверждает это состояние.