Toshkentda pulmonolog haydovchi tug‘ruqni qabul qildi
Toshkentda 21-oktyabr kuni Yandex Go xizmatining haydovchisi yo‘lovchining kutilmagan tug‘ruq jarayonini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Haydovchi aslida pulmonolog shifokor bo‘lib, yoz oylarida qo‘shimcha daromad olish maqsadida taksichilik faoliyatini boshlagan. Ushbu kuni uning yagona buyurtmasi soat 11:30 atrofida Bektemir tumanidan bo‘lgan.
Mashinada homilador ayol, uning qaynonasi va kichik yoshdagi bola bo‘lgan. Ayol 5-shahar tug‘ruqxonasi tomon yo‘l olgan, biroq yo‘lda tug‘ruq jarayoni boshlanib ketgan.
Haydovchi bir necha kilometr o‘tgach, tug‘ruq alomatlari aniq ko‘rinib qolgach, mashinani to‘xtatib, tibbiy bilimlari yordamida yordam ko‘rsatgan. Qaynonasi bilan birgalikda u tug‘ruqni muvaffaqiyatli qabul qilgan.
Shundan so‘ng, ona va yangi tug‘ilgan chaqaloqni yaqin atrofdagi tez yordam punktiga yetkazgan, u yerdan esa ular tug‘ruqxonaga olib ketilgan. Haydovchining so‘zlariga ko‘ra, ona va chaqaloqning ahvoli hozirda barqaror va yaxshi.
U chaqaloqning ismini bilmasligini aytgan bo‘lsa-da, ushbu hayotiy voqeani hech qachon unutmasligini ta’kidlagan. Bu voqea insoniylik va tezkor yordam ko‘rsatishning muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

В Ташкенте пульмонолог водитель принял роды
В Ташкенте 21 октября водитель сервиса Yandex Go принял неожиданный процесс родов у пассажирки. Об этом сообщил Zamin.uz.
Водитель на самом деле является пульмонологом, который летом начал работать таксистом для дополнительного заработка. В этот день его единственный заказ был примерно в 11:30 из района Бектемир.
В машине находились беременная женщина, её свекровь и маленький ребёнок. Женщина направлялась в 5-й городской роддом, но по дороге начался процесс родов.
Проехав несколько километров и заметив явные признаки родов, водитель остановил машину и с помощью своих медицинских знаний оказал помощь. Вместе со свекровью он успешно принял роды.
После этого мать и новорождённого доставили в ближайший пункт скорой помощи, откуда их направили в роддом. По словам водителя, состояние матери и ребёнка сейчас стабильное и хорошее.
Хотя он и не знает имени ребёнка, он подчеркнул, что никогда не забудет этот жизненный случай. Этот случай ещё раз показал важность человечности и своевременной помощи.