2025 yil 10-noyabr kuni Qozog‘istondan kelgan bloger Arujan Aybekova Toshkent metrosida o‘tkazgan hazil (prank) sabab unga nisbatan ma’muriy ish qo‘zg‘atilgani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq u Toshkent metrosida yosh yigitlarga hazil qilish jarayonini videoga olib, ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida e’lon qilgan edi. Ushbu videolar ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamaga sabab bo‘ldi.
O‘zbekistonlik foydalanuvchilar blogerning bu harakatini hurmatsizlik sifatida qabul qilishdi. Ayniqsa, ayollar jamoat transportida turli noqulaylik va bosimlarga duch keladigan sharoitda bunday hazillarni masxara deb baholashdi.
Blogerning keyingi videosida u onasining ovozli xabarini tinglayotganda ko‘z yoshlarini tiyib turolmagani aks etgan. Onasi unga quyidagicha murojaat qilgan: "Endi men odamlarning ko‘ziga qanday qarayman?
Bu ishni tashla. Bu yo‘l seniki emas." Arujan esa javobida hammasi yaxshi bo‘lishini aytib, o‘z harakatlariga izoh berdi: "Men odamlarni xursand qilishni, ularning kayfiyatini ko‘tarishni istadim.

Шутник в ташкентском метро столкнулся с проблемой
10 ноября 2025 года блогер из Казахстана Аружан Айбекова высказала своё мнение о возбуждении административного дела против неё из-за шутки (prank), проведённой в ташкентском метро. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее она снимала процесс шутки над молодыми парнями в ташкентском метро и публиковала видео на своих страницах в социальных сетях. Эти видео вызвали широкий резонанс в социальных сетях.
Пользователи из Узбекистана восприняли действия блогера как неуважение. Особенно женщины, которые сталкиваются с различными неудобствами и давлением в общественном транспорте, оценили такие шутки как насмешку.
В следующем видео блогера показано, как она не смогла сдержать слёз, слушая голосовое сообщение от своей матери. Мать обратилась к ней со словами: "Как теперь я буду смотреть людям в глаза?
Прекрати это дело. Этот путь не для тебя." Аружан в ответ сказала, что всё будет хорошо, и прокомментировала свои действия: "Я хотела радовать людей, поднимать им настроение.