Rossiyadan Termizga to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslar yo‘lga qo‘yiladi
Rossiyaning "Azimut" aviakompaniyasi Rostov-Don shahridan Termiz shahriga to‘g‘ridan-to‘g‘ri parvozlarni yo‘lga qo‘yishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yo‘nalishda reyslar haftasiga yetti martagacha amalga oshirilishi kutilmoqda. Bu haqda RBK nashri "Rosaviatsiya" ma’lumotlariga tayanib xabar berdi.
Shuningdek, aviakompaniya Rostovdan Tojikistonning Dushanbe va Xo‘jand shaharlariga ham haftasiga yetti martagacha reyslarni amalga oshirishni mo‘ljallagan. Uzoq xorijiy yo‘nalishlardan Iordaniya va Ummon davlatlariga parvozlar tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Hozirda "Azimut" aviakompaniyasi O‘zbekistonning Toshkent va Samarqand shaharlariga muntazam reyslarni amalga oshirib kelmoqda. Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025 yil noyabr oyining boshiga qadar O‘zbekistonga 852 ming nafar rossiyalik tashrif buyurgan.
Joriy yilning o‘tgan o‘n oyida mamlakatga jami 9,7 million xorijlik kelgani qayd etilgan bo‘lib, bu ko‘rsatkich o‘tgan yilga nisbatan 50 foizga ko‘pdir.

Из России в Термиз будут запущены прямые рейсы
Российская авиакомпания "Азимут" планирует запустить прямые рейсы из Ростова-на-Дону в Термиз. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ожидается, что рейсы по этому направлению будут выполняться до семи раз в неделю. Об этом сообщает издание РБК со ссылкой на данные "Росавиации".
Кроме того, авиакомпания планирует выполнять до семи рейсов в неделю из Ростова в Душанбе и Худжанд, Таджикистан. Также планируется организация рейсов в дальние зарубежные направления — в Иорданию и Оман.
В настоящее время авиакомпания "Азимут" регулярно выполняет рейсы в города Узбекистана — Ташкент и Самарканд. По данным Национального статистического комитета, к началу ноября 2025 года Узбекистан посетили 852 тысячи россиян.
За первые десять месяцев текущего года в страну прибыли в общей сложности 9,7 миллиона иностранцев, что на 50 процентов больше по сравнению с прошлым годом.