Vladimir viloyatida o‘zbekistonlik fuqaro o‘ldirildi
Vladimir viloyatida 2026 yil boshida sodir bo‘lgan shov-shuvli jinoyatlardan biri fosh etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mahalliy ichki ishlar organlari bergan ma’lumotlarga ko‘ra, 54 yoshli O‘zbekiston fuqarosi K.M. 16-noyabr kuni kechqurun 48 yoshli tanishi L.S.ning uyiga mehmon bo‘lib borgan.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, dastlabki suhbat odatiy o‘tgan, biroq spirtli ichimliklar iste’moli ortidan vaziyat o‘zgargan. Ularning o‘rtasidagi janjal qarz masalasi sababli yuzaga kelgan.
L.S. ilgari K.M.dan katta miqdorda qarz olgan va yana pul so‘ragan.
Ammo K.M. bu safar rad javobini bergan.
Ushbu rad javobidan so‘ng ular o‘rtasida janjal kuchaygan. Manbalarga ko‘ra, L.S.
g‘azab bilan uyda turgan arqonni olib, K.M.ni bo‘g‘ib o‘ldirgan. Jinoyat sodir etilgach, gumonlanuvchi izlarni yashirishga uringan.
U jasadni hovlisidagi olma daraxti ostiga ko‘mgan. Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, jasad qisqa vaqt ichida topilgan.
Marhumning qarindoshlari politsiyaga murojaat qilib, ularning o‘rtasida moliyaviy qarzlar sababli janjallar avval ham bo‘lganini ma’lum qilishgan. Jinoyatdan so‘ng gumonlanuvchi marhumning telefonini va bank kartasini o‘g‘irlab, ulardan foydalanishga uringan.
Kuzatuv kameralaridagi yozuvlar va texnik tekshiruvlar bu holatni tasdiqlagan. Hozirda tergov qo‘mitasi qotillik bo‘yicha jinoyat ishini ochgan.

Владимирской области убит гражданин Узбекистана
Владимирская область раскрыла одно из резонансных преступлений, произошедших в начале 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным местных органов внутренних дел, 54-летний гражданин Узбекистана К.М. вечером 16 ноября пришёл в гости к своему 48-летнему знакомому Л.С.
По данным следствия, первоначальный разговор проходил обычно, однако после употребления спиртных напитков ситуация изменилась. Между ними возникла ссора из-за долговых вопросов.
Л.С. ранее брал у К.М. крупную сумму в долг и вновь попросил деньги.
Однако К.М. на этот раз дал отказ.
После этого отказа ссора между ними обострилась. По сведениям источников, Л.С.
взяв верёвку, стоявшую в доме, задушил К.М. После совершения преступления подозреваемый пытался скрыть следы.
Он закопал тело под яблоней во дворе. По данным полиции, тело было найдено в короткие сроки.
Родственники погибшего обратились в полицию, сообщив, что между ними ранее уже возникали конфликты из-за финансовых долгов. После преступления подозреваемый украл телефон и банковскую карту погибшего и пытался ими воспользоваться.
Записи с камер наблюдения и технические проверки подтвердили данное обстоятельство. В настоящее время следственный комитет возбудил уголовное дело по факту убийства.