Rojdestvo qutilaridan 25 kg narkotik topildi
AQShning Kentukki shtatida Rojdestvo bayramiga mo‘ljallangan qutilarga yashirilgan yirik miqdordagi narkotik moddalar musodara qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Politsiya tomonidan 25 kilogrammdan ortiq metamfetamin topilgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, huquq-tartibot xodimlari giyohvand moddalar savdosida gumon qilingan 23 yoshli Jeykob Talamantes boshqaruvidagi avtomobilni to‘xtatgan.
Mashinani tekshirish uchun maxsus o‘rgatilgan xizmat iti jalb qilingan. Itning reaksiyasi avtomobilda taqiqlangan moddalar borligini ko‘rsatgan.
Shundan so‘ng, yukxona ichidan Rojdestvo sovg‘asi qog‘ozlariga o‘ralgan shubhali qutilar topilgan. Tekshiruv davomida ushbu qutilar ichida taxminan 25 kilogramm og‘irlikdagi metamfetamin yashirilgani aniqlangan.
Gumonlanuvchi Jeykob Talamantes ushbu narkotik moddalarni Ayovadan olib kelib, sotishni rejalashtirganini tan olgan. Hozirda unga narkotik moddalar bilan noqonuniy savdo bo‘yicha rasmiy ayblov e’lon qilingan.

В рождественских коробках нашли 25 кг наркотиков
В штате Кентукки, США, были изъяты крупные партии наркотиков, спрятанные в коробках, предназначенных для рождественских подарков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Полиция обнаружила более 25 килограммов метамфетамина. По данным, правоохранительные органы остановили автомобиль под управлением 23-летнего Джейкоба Таламантеса, подозреваемого в торговле наркотиками.
Для проверки машины был привлечён специально обученный служебный пес. Реакция собаки указала на наличие запрещённых веществ в автомобиле.
В результате в багажнике были найдены подозрительные коробки, обёрнутые в рождественскую подарочную бумагу. В ходе проверки выяснилось, что в этих коробках скрыто около 25 килограммов метамфетамина.
Подозреваемый Джейкоб Таламантес признался, что планировал привезти эти наркотики из Айовы и продать их. В настоящее время ему предъявлено официальное обвинение в незаконной торговле наркотиками.