Bu haqda Reuters axborot agentligi xabar berdi. Ushbu ko‘rsatkich kompaniyaning o‘tgan yilgi natijasidan ikki baravar yuqori bo‘lishi kutilmoqda.
Google tomonidan ishlab chiqilgan Gemini texnologiyasi endilikda faqat yuqori darajadagi flagman smartfonlar bilan cheklanmaydi. U Samsung Galaxy’ning o‘rta narx segmentidagi modellarga ham joriy etiladi.
Bu foydalanuvchilarga generativ qidiruv tizimidan foydalanish, media kontentni yanada ilg‘or tahrirlash va yangilangan ovozli yordamchidan foydalanish imkoniyatini beradi. Samsung ushbu texnologiyani nafaqat smartfonlarda, balki maishiy texnika vositalarida ham qo‘llashni rejalashtirmoqda.
Jumladan, Bespoke turkumidagi muzlatkichlarda Gemini sun’iy intellekt yordamchisi integratsiya qilinishi kutilmoqda. Gemini — Google DeepMind jamoasi tomonidan ishlab chiqilgan sun’iy intellekt modellari tizimi bo‘lib, u bir vaqtning o‘zida matn, tasvir, audio, video va kod bilan ishlash imkoniyatiga ega.

Samsung планирует продать 800 млн устройств в 2026 году
Компания Samsung Electronics планирует продать 800 миллионов мобильных устройств с установленным искусственным интеллектом-помощником Gemini в 2026 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает информационное агентство Reuters. Ожидается, что этот показатель будет в два раза выше результатов компании за прошлый год.
Технология Gemini, разработанная Google, теперь не ограничивается только флагманскими смартфонами высокого уровня. Она будет внедрена и в модели Samsung Galaxy среднего ценового сегмента.
Это даст пользователям возможность использовать генеративную поисковую систему, более продвинутый редактор медиа-контента и обновленного голосового помощника. Samsung планирует применять эту технологию не только в смартфонах, но и в бытовой технике.
В частности, ожидается интеграция искусственного интеллекта Gemini в холодильники серии Bespoke. Gemini — это система моделей искусственного интеллекта, разработанная командой Google DeepMind, которая одновременно может работать с текстом, изображениями, аудио, видео и кодом.