Hanzala xakerlari Isroil tahlilchisining o‘ta maxfiy hujjatlarini o‘g‘irladi
Ushbu guruh Zimmtning Eron masalalariga bag‘ishlangan tanqidiy fikrlari sabab uni nishonga olganini aytdi. Xakerlar uning shaxsiy elektron pochtasi va maxfiy raqamli fayllarini buzib kirishga muvaffaq bo‘lib, 50 mingdan ortiq muhim hujjatni o‘z qo‘llariga olganini e’lon qilishdi.
O‘g‘irlangan ma’lumotlar tarkibida o‘ta maxfiy axborotlar, jumladan Isroil razvedka xizmatlari bilan bog‘liq moliyaviy hisobotlar mavjudligi ta’kidlanmoqda. Shuningdek, Eron hukumatini beqarorlashtirishga qaratilgan strategik rejalar va sobiq shohzoda Rizo Pahlaviy ishtirokidagi operatsiyalar haqidagi materiallar ham topilgan.
Guruh Zimmt va turli xavfsizlik rasmiylari o‘rtasidagi ichki yozishmalarga, shuningdek Eron infratuzilmasi va xavfsizlik tizimlariga oid maxfiy ma’lumotlarga kirish huquqini qo‘lga kiritganini da’vo qilmoqda. Eng shov-shuvli ayblovlardan biri Mossad tashkilotining Pahlaviy bilan muvofiqlashtirilgan holda beqarorlashtirish harakatlarini moliyalashtirish uchun oyiga 300 ming dollar ajratgani haqidagi da’voddan iborat.
Hujjatlar ommaga ochilishidan tashqari, guruh Eron manfaatlari yo‘lida hamkorlik qilgan bir necha shaxsni aniqlab, ularni qo‘lga olgani va hozirda so‘roq qilayotganini ma’lum qildi. Xakerlar o‘z harakatlarini Eronga nisbatan tanqidiy yoki ehtiyotsiz bayonotlar berishga jur’at etgan har bir kishi uchun qat’iy ogohlantirish deb baholadilar.
Axborot eng oliy kuch ekanligini ta’kidlagan holda, guruh kelajakdagi voqealar rivojiga ta’sir o‘tkazish va dushman deb bilganlarni fosh qilish uchun yetarli imkoniyatga ega ekanliklarini e’lon qildilar.

Хакеры «Hanzala» украли сверхсекретные документы израильского аналитика
Хакерская группа «Hanzala», действующая в интересах защиты Ирана, выдвинула серьезные и публичные угрозы израильскому аналитику Рацу Зимму. Об этом сообщает Zamin.uz.
Группа заявила, что взяла Зимма на прицел из-за его критических высказываний по иранским вопросам. Хакерам удалось взломать его личную электронную почту и секретные цифровые файлы, о чем они объявили, заявив о получении более 50 тысяч важных документов.
Подчеркивается, что среди украденных данных содержатся сверхсекретные сведения, включая финансовые отчеты, связанные со службами израильской разведки. Также были найдены материалы о стратегических планах по дестабилизации правительства Ирана и операциях с участием бывшего принца Ризы Пехлеви.
Группа утверждает, что получила доступ к внутренней переписке между Зиммом и различными должностными лицами безопасности, а также к секретным данным об инфраструктуре Ирана и его системах безопасности. Одним из самых громких обвинений является утверждение о том, что организация «Моссад» выделяет 300 тысяч долларов в месяц на финансирование дестабилизирующих действий, согласованных с Пехлеви.
Помимо публикации документов, группа сообщила о выявлении нескольких лиц, сотрудничавших в интересах Ирана, их задержании и текущем допросе. Хакеры оценили свои действия как строгое предупреждение для каждого, кто осмелится делать критические или небрежные заявления в адрес Ирана.
Подчеркивая, что информация является высшей силой, группа объявила о наличии достаточных возможностей для влияния на развитие будущих событий и разоблачения тех, кого они считают врагами.